Bydgoszcz
14C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 14 • L 14
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleHandlowali narkotykami i nielegalnymi papierosami. Policja: To pseudokibice piłkarscy
papierosy_cbs
22.03.2016 | 18:43

Handlowali narkotykami i nielegalnymi papierosami. Policja: To pseudokibice piłkarscy

Na zdjęciu: Łupem policji padło podczas przeszukań kilkanaście tysięcy sztuk papierosów.

Fot. mat. prasowe CBŚ

Nawet trzy miliony złotych mógł stracić skarb państwa w wyniku działań grupy przestępczej trudniącej się sprzedażą papierosów akcyzy, a także narkotyków. – Zatrzymaliśmy w tej sprawie sześciu mężczyzn na terenie Bydgoszczy i Łodzi – mówią funkcjonariusze.Z informacji śledczych wynika, że zatrzymania są efektem kilkumiesięcznej pracy nad grupą osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców bydgoskiego Zawiszy, a także współpracujących z nimi mieszkańców Łodzi. Szóstka zatrzymany w wieku od 33 do 52 lat usłyszała już zarzuty. – Prokurator zarzuca im działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami i nielegalnie wytworzoną krajankę tytoniową – informuje Kamila Ogonowska z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Wspomnianą krajankę a także niemal czternaście tysięcy sztuk papierosów, opakowania i etykiety funkcjonariusze zarekwirowali podczas przeszukań zatrzymanych mężczyzn. Policja twierdzi jednak, że sprawa jest rozwojowa, mogą nastąpić kolejne zatrzymania, a wartość utraconych przez skarb państwa wpływów z tytułu podatku akcyzowego oraz podatku VAT może wzrosnąć.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści