Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 15 • L 15
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIHodowla psów i kotów w Dobrczu. Policja szuka osób, które kupiły narodzone tam zwierzęta
DSC08350
24.02.2017 | 13:02

Hodowla psów i kotów w Dobrczu. Policja szuka osób, które kupiły narodzone tam zwierzęta

Na zdjęciu: Na terenie posesji hodowane były maltańczyki, yorki, buldożki francuskie, owczarki border collie, bulteriery, shih tzu oraz koty norweskie.

Fot. Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt"

Dochodzenie w sprawie zlikwidowanej na początku lutego hodowli zwierząt w Dobrczu wciąż trwa. Policjanci apelują do ludzi, którzy dokonali zakupu psa lub kota z tej hodowli, by zgłaszali się do najbliższej jednostki policji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Makabryczne warunki hodowli zwierząt pod Bydgoszczą. „Niektóre umierały leżąc w odchodach” [ZDJĘCIA]

Z informacji uzyskanych przez policjantów z wydziału Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wynika, że zwierzęta ze wspomnianej hodowli mogą znajdować się na terenie całej Polski. Pomoc ich obecnych właścicieli, uznawanych w postępowaniu za pokrzywdzonych, ma duże znaczenie w dochodzeniu w sprawie prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ. Według ustaleń funkcjonariuszy, małżeństwo oszukiwało klientów poprzez wpisywanie fałszywych danych w metrykach psów. Co więcej, właściciele hodowli sami szczepili zwierzęta i przygotowali ich książeczki zdrowia.

W przypadku zgłoszenia, osoba proszona jest o odniesienie się do stanu zdrowia zakupionego zwierzęcia, kosztów zakupu, ewentualnego leczenia i związanych z tym kosztów. Ponadto, do sprawy należałoby dołączyć wszelką dokumentację medyczną jak i dokumentację dotyczącą zakupionego zwierzęcia wraz z kopią książeczki zdrowia – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Kontakt do osoby prowadzącej postępowanie:
asp. szt. Zbigniew Badyński
nr tel. 52 525 57 97
Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy ul. Wojska Polskiego 4F
Nr sprawy KR 357/17 KMP.

Osoby zajmujące się sprzedażą psów i kotów, właściciele hodowli, obecnie przebywają w areszcie. Małżeństwo Izabela Ch.-G. oraz Roman G. usłyszało kilka zarzutów. CZYTAJ WIĘCEJ 

Podobne wpisy

Powiązane treści