Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 16 • L 16
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHokeiści BKS-u na finiszu sezonu. To może być decydujący weekend
BKS Bydgoszcz hokej
31.03.2016 | 13:43

Hokeiści BKS-u na finiszu sezonu. To może być decydujący weekend

Na zdjęciu: Pierwszy krok w play-offach hokeiści BKS-u Bydgoszcz postawią w Poznaniu.

Fot. mat. prasowe

Nie jest wykluczone, że już w tym tygodniu rozstrzygną się losy mistrzostwa grupy północnej II ligi hokeja na lodzie, w której występuje zespół Budowlanego Klubu Sportowego. W sobotę wieczorem czeka go wyjazdowa potyczka z ekipą Hokej Poznań. Finał – być może w niedzielę.

Być może, bo przyjęta w ostatniej chwili, zmodyfikowana formuła fazy play-off zakłada, że zarówno losy półfinałów, jak i wielkiego finału ligi rozstrzygną się po jednym meczu. Dlatego też decydujący pojedynek może odbyć się zarówno w najbliższą niedzielę, jak i dopiero w przyszły weekend.

Od czego to zależy? – Decydujące będą rozstrzygnięcia w sobotnich meczach półfinałowych – tłumaczy Adam Witkowski z sekcji hokejowej BKS-u Bydgoszcz. Jeżeli bydgoszczanie wyeliminują w sobotę poznańskich rywali, a Mad Dogs Sopot pokonają w drugim meczu 1/2 finału ŁKH Łódź, wówczas finał odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 13:00 na toruńskim Tor-Torze.

Ten sam termin finału – tyle że rozgrywanego na lodowisku Chwiałka w stolicy Wielkopolski – będzie obowiązywał, jeśli Hokej Poznań okaże się lepszy od bydgoszczan. Jest jeszcze jednak jedna opcja – ostatni akord sezonu rozgrywany w sobotę, 9 kwietnia. W finale musiałyby znaleźć się drużyny ŁKH Łódź oraz BKS-u. Gospodarzem finału byliby łodzianie.

Początek półfinału Hokej Poznań – BKS Bydgoszcz o godzinie 19:00. Pół godziny wcześniej na lód wyjadą reprezentanci ŁKH oraz Mad Dogs.

Powiązane treści