Wiatr: 4km/h W
H 0 • L 0
-4C
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHokeiści zakończyli sezon. Niespodzianka w finale ligi
bks_bydgoszcz_hokej
05.04.2016 | 10:48

Hokeiści zakończyli sezon. Niespodzianka w finale ligi

W miniony weekend hokeiści BKS-u Bydgoszcz rozegrali ostatnie mecze w tym sezonie.

Na zdjęciu: BKS Bydgoszcz zakończył sezon na czwartym miejscu w tabeli.

W weekend zostały rozegrane mecze fazy play-off II ligi hokeja na lodzie. W pierwszym sobotnim spotkaniu ŁKH Łódź przegrało z Mad Dogs Sopot 3:9 (1:2, 1:3, 1:4). O godzinie 19 na lodowisku Chwiałka w Poznaniu rozpoczął się mecz BKS-u Bydgoszcz z miejscowym Hokejem Poznań.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla bydgoszczan, którzy już po nieco ponad minucie gry zdobyli pierwszą bramkę. Później jednak do głosu doszli gospodarze i jeszcze przed końcem I tercji cztery razy pokonali bramkarza BKS-u.

W II części meczu Dawid Zembrzuski zdobył dwie bramki dla bydgoszczan i nadzieje na awans do finału wróciły. Po kilku minutach poznanianie trafili jednak dwukrotnie i prowadzili już 6:3.

W III tercji zespół z Poznania jeszcze cztery razy znalazł sposób na Igora Tomczyka i ostatecznie wygrał 10:3.

W niedzielę w meczu finałowym Hokej Poznań nieco niespodziewanie przegrał z Mad Dogs Sopot 2:7 i to drużyna z Trójmiasta wywalczyła awans.

BKS zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

HOKEJ POZNAŃ – BKS BYDGOSZCZ 10:3 (4:1, 2:2, 4:0)
bramki: Kamil Gościmiński 3’, 58’, Warren McCutcheon 5’, Jakub Działdowski 9’, Neil Walsky 18’, 48’, Mateusz Wiśniewski 34’, 39’, Mateusz Wiśniewski 49’, 51’ – Jakub Puchalski 2’, Dawid Zembrzuski 29’, 30’

BKS: I. Tomczyk – Bielicki, Szurgot, Niedzielski, Sochacki, Puchalski, R. Tomczyk, Kiliński, Jurski, Woźniak, Zembrzuski, Rzepiński, Iwanow, Lietz, Kapelski, Małachowski.