Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszcz„Horda” miała nosa! Policyjny pies wytropił włamywacza
Horda (1)
08.11.2016 | 13:08

„Horda” miała nosa! Policyjny pies wytropił włamywacza

Na zdjęciu: Psi węch nie zawiódł - włamywacz został schwytany.

Fot. policja

Bydgoscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do domku i ukradł wiertarko-wkrętarkę. Włamywacza wytropił policyjny pies. Mundurowi odzyskali skradziony łup.

W niedzielę (06.11.2016) w nocy dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o włamaniu do jednego z domów przy ulicy Żubrowej w Bydgoszczy. Pod wskazany adres pojechali policjanci, w tym przewodnik z psem tropiącym. Tam ustalili, że łupem złodzieja padła wiertarko-wkrętarka. Na miejscu ustalili również rysopis sprawcy.

Do poszukiwań włamywacza natychmiast włączył się policyjny przewodnik z psem tropiącym. Jak się okazało, „Horda” złapała trop za sprawcą, który udał się w kierunku kanału bydgoskiego. Pies poprowadził policjantów, aż do ulicy Kolbego, gdzie w pobliżu sklepu monopolowego funkcjonariusze zauważyli opisywaną osobę.

Węch policyjnego psa nie zawiódł. 38-latek posiadał przy sobie skradziony łup. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści