80% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 4 • L 4
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHorror bez happy-endu. Zawisza z pierwszą porażką
zawisza bydgoszcz
07.10.2018 | 20:05

Horror bez happy-endu. Zawisza z pierwszą porażką

Na zdjęciu: Zawisza w niedzielę przegrał po raz pierwszy w sezonie, ale nadal jest liderem tabeli.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz doznali pierwszej ligowej porażki w tym sezonie. Podopieczni Jacka Łukomskiego w meczu 9. kolejki klasy okręgowej przegrali na wyjeździe z Mustangiem Ostaszewo 3:4.

Zawiszanie zagrali dziś bez kontuzjowanego Wojciecha Ruczyńskiego i  pauzującego za kartki Adriana Brzezińskiego, zaś w bramce Marcina Niwińskiego zastąpił  Jan Stypczyński. Gospodarze, którzy do tego meczu przystępowali z bilansem pięciu zwycięstw w siedmiu meczach, zaczęli mecz od odważnych ataków i szybko dopięli swego, gdy w 6. minucie do siatki trafił  Sebastian Owczarczyk. Zawisza już w 18. minucie wyrównał po strzale z rzutu wolnego Dawida Deresiewicza, ale pięć minut później Mustang ponownie znalazł się na prowadzeniu. Po faulu Pawła Kanika rzut karny na bramkę zamienił Masato Hayashi. Tuż przed przerwą Owczarczyk podwyższył na 3:1, a sytuację Zawiszy pogorszyła jeszcze kontuzja Patryka Kozłowskiego, który z urazem musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Po zmianie stron Zawisza ruszył do odrabiania strat i już w 49. minucie Krzysztof Urtnowski zdobył bramkę kontaktową. W kolejnych minutach bydgoszczanie nie przestawali atakować i w 80 minucie cieszyli się z wyrównania – do siatki trafił  Sergiusz Kot. Ostatnie słowo i tak jednak należało do miejscowych. W 86. minucie Patryk Ciężkowski znalazł sposób na Stypczyńskiego i dał Mustangowi zwycięstwo.

Zawisza doznał pierwszej w tym sezonie porażki i w tym jednym spotkaniu stracił więcej goli niż we wszystkich poprzednich meczach. Nadal jest jednak liderem. Co prawda rozegrał mecz więcej niż drugi Mustang, ale ma pięć punktów przewagi. Za tydzień zagra u siebie z Victorią Lisewo. Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godz. 12:00.

9. kolejka klasy okręgowej
MUSTANG OSTASZEWO –  ZAWISZA BYDGOSZCZ 4:3 (3:1)
bramki: Sebastian Owczarczyk 6′, 45′, Masato Hayashi 30′ (k), Patryk Ciężkowski 86′ – Dawid Deresiewicz 18′, Krzysztof Urtnowski 49′, Sergiusz Kot 80′

Zawisza:  Stypczyński – Cielasiński, Urtnowski, Detmer, Bąk, Deresiewicz, Wiśniewski, Kot, Kanik, Kozłowski  (46′ Ignatowski), Straszewski (61′ Błażejewicz)