H 2 • L 2
-2C
-4C
-5C
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeHorror z happy-endem! KKP gra dalej w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]
26.10.2018 | 19:51

Horror z happy-endem! KKP gra dalej w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Aleksander Ryska

Piłkarki bydgoskiego KKP awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczne Adama Górala zrewanżowały się Stomilankom Olsztyn za niedawną porażkę ligową i pokonały ekipę z Warmii i Mazur po rzutach karnych.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Olsztynianki prowadziły od 42′ minuty i trafieniu Anny Siwickiej, zaś KKP do remisu doprowadziło w ostatnich dziesięciu minutach. W 80′ piłkę do siatki skierowała Daria Gugała, a warto nadmienić że chwilę wcześniej za drugą żółtą kartkę boisko musiała opuścić Agata Stępień.

W serii rzutów karnych skuteczniejsze były bydgoszczanki. Bohaterką serii jedenastek została bramkarka KKP, Patrycja Urbańska która obroniła dwa rzuty karne.

PUCHAR POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET – 1/16 FINAŁU
KKP BYDGOSZCZ – STOMILANKI OLSZTYN 4:3 po rzutach karnych (1:1 po 90′, 0:1 po 45′)
Bramki: Daria Gugała 80′ – Anna Siwicka 42′
Gole z karnych: Lewandowska, Makowska, Vilkofsky, M. Kaźmierczak – Tarakanowa, Ostrowska, Bukowska.

KKP: Urbańska – Wierzbowska, Węglarz, Lewandowska, Andrzejewska – Raczkowska, M. Kaźmierczak, Stępień, Vilkofsky – Zielińska (62’ Gugała), Makowska.

Sędziowała: Kinga Damps (Pomorski ZPN).
Żółte kartki: M. Kaźmierczak, Makowska, Lewandowska, Gugała (KKP) – Kamińska, Rosiak (Stomilanki).
Czerwona kartka: Stępień (KKP/75′ – za drugą żółtą kartkę).