Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleHucznie świętował osiemnaste urodziny. Z hukiem trafił do aresztu
areszt
08.01.2016 | 02:08

Hucznie świętował osiemnaste urodziny. Z hukiem trafił do aresztu

Młody mieszkaniec Potulic odpowie za uszkodzenie mienia - informuje nakielska policja.

Na zdjęciu: Nastolatkowi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. FreeImages

1,4 promila alkoholu w organizmie miał młody mężczyzna, którego we wtorek po południu zatrzymała w Potulicach policja. Swoją „osiemnastkę” celebrował, skacząc po jednym z samochodów.

Nastolatek świętowanie rozpoczął bardzo wcześnie, bo już po godzinie czternastej do dyżurnego policji z Nakła dotarło zgłoszenie o awanturniku, który w miejscowości Potulice wbiega na jezdnię. Gdy patrol dotarł na miejsce zdarzenia, sprawca wskoczył na maskę przejeżdżającego citroena. – Wskutek skakania po aucie uszkodził pokrywę spryskiwacza, lusterko oraz kierunkowskaz – wylicza sierż. szt. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle. Straty oszacowano łącznie na 1,5 tysiąca złotych.

Dlatego też młodzieniec odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia, a swój pierwszy krok w dorosłość postawi przed sądem. Za zniszczenia, który dokonał, grozi mu kara więzienia – od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

Powiązane treści