Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
41% wilgotność
Wiatr: 7km/h NE
H 6 • L 6
4C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaI Aukcja Nowej Sztuki. Zaprezentują obrazy młodych bydgoszczan
filip_pregowski_dont_pink_me
31.10.2016 | 09:06

I Aukcja Nowej Sztuki. Zaprezentują obrazy młodych bydgoszczan

I Aukcja Nowej Sztuki będzie okazją do nabycia dzieł młodych twórców.

Na zdjęciu: Podczas aukcji zostaną wystawione obrazy twórców z Torunia i Bydgoszczy.

Fot. obraz Filipa Pręgowskiego

3 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbędzie się I Aukcja Nowej Sztuki. Będzie to okazja do nabycia obrazów młodych polskich artystów.

Organizatorem wydarzenia jest Studio 4 Art, którego ideą jest wspieranie  artystów i promowanie sztuki poprzez wystawy połączone z aukcjami. W przyszłości podobne inicjatywy mają być organizowane w różnych miastach.   – Chcemy pokazać, że nowa sztuka jest dostępna dla każdego. Zamiast kupować reprodukcje obrazów w sieciówkach można przyjść na aukcję i już od 500 zł licytować obrazy, które w przyszłości mogą się okazać niezłą inwestycją, nie wspominając już o przyjemności z posiadania prawdziwej sztuki – mówi Agnieszka Borowicz-Kempińska.

Na aukcji pojawią się prace artystów, którzy są na rynku od lat, a także debiutantów. Swoje obrazy zaprezentują osoby związane z Toruniem (Filip Pręgowski, Oksana Budna, Piotr Czyż, Daria Murawska, Ewelina Kołakowska, Piotr Banaszkiewicz, Martyna Baranowicz, Aleksandra Bartkowiak- Mil, Karolina Maria Kowalska) oraz Bydgoszczą – Karolina Michałek, Agnieszka Elwertowska-Komuniewska, Jakuba Elwertowski i Katarzyna Puchowska.

I Aukcja Nowej Sztuki odbędzie się 3 listopada o godz. 19: 00 w CSW w Toruniu.

Podobne wpisy

Powiązane treści