Bydgoszcz
1C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h E
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
-5C
Pt
5C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaI Liceum Ogólnokształcące zyska nową salę sportową. „Będzie obiektem na miarę XXI wieku”
Zbigniew Jasiecki (Kontbud)_ Rafał Bruski (prezydent Bydgoszczy)_ podpisanie umowy na budowę hali przy I LO Bydgoszcz_ SG
24.05.2018 | 18:33

I Liceum Ogólnokształcące zyska nową salę sportową. „Będzie obiektem na miarę XXI wieku”

Obiekt będzie zlokalizowany na terenie szkoły przy placu Wolności.

Na zdjęciu: Umowę na wykonanie prac podpisali: prezes Kontbudu Zbigniew Jasiecki (z lewej) i prezydent miasta Rafał Bruski.

Fot. Stanisław Gazda

Prace wykona bydgoska firma Kontbud. Podczas czwartkowej konferencji umowę na wykonanie robót podpisali prezydent miasta Rafał Bruski i prezes zarządu firmy Zbigniew Jasiecki. Całkowity koszt inwestycji ma przekroczyć 11 milionów złotych, a prace potrwają około półtora roku i zakończą się jesienią 2019 roku.

Nowoczesna hala sportowa to element, którego tak bardzo brakuje zdolnej młodzieży – przyznaje prezydent Rafał Bruski. I przypomina, że w przyszłym roku szkoła mieszcząca się przy placu Wolności będzie obchodzić rocznicę 400-lecia istnienia. – Liczę, że to wielkie święto dla szkoły będzie można połączyć z otwarciem nowej sali – dodaje.

Niebawem ma rozpocząć się wyburzanie dotychczasowej sali. – Jest ona już dość mocno wyeksploatowana – zaznacza dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Mariola Mańkowska. – Choćby parkiet jest już mocno zniszczony. Nowa hala będzie obiektem na miarę XXI wieku. Jak dodaje, uczniowie na czas wykonywania prac będą mieli zajęcia wychowania fizycznego w innych salach lub na świeżym powietrzu. – Z powodzeniem rozwijamy pasje naukowe i artystyczne młodych ludzi, a wkrótce także sportowe – zapewnia dyrektor „jedynki”.

Nowy obiekt będzie miał powierzchnię blisko 700 metrów kwadratowych. Na niej znajdą się między innymi: siłownia, pomieszczenia do ćwiczeń, drabinki, piłkochwyty, a także trybuna, która będzie mogła pomieścić około 120 osób. Hala będzie również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prezes Kontbudu zapewnia, że jego pracownicy są gotowi do rozpoczęcia prac. – Możemy wejść na teren budowy niezwłocznie – mówi Zbigniew Jasiecki.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac wykonawca robót przejmie teren na początku przyszłego miesiąca, a najdalej dwa miesiące od przejęcia terenu mają ruszyć właściwe prace. – Mam nadzieję, że w ich trakcie nie wystąpią żadne komplikacje – dodaje prezes Kontbudu.

Hala przy I LO nie będzie jedynym obiektem, który powstanie w najbliższym czasie w mieście. Podobna hala będzie budowana przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza. W planach są także budowy obiektów przy ul. Kcyńskiej (Zespół Szkół nr 14) i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 przy ul. Granicznej. W tym ostatnim wypadku kończy się etap dokumentacji niezbędnej do budowy sali.

Powiązane treści