Metropolia BydgoskaBydgoszczSportI liga: Astoria przegrała w Stargardzie
Patryk-Gospodarek-Astoria-Bydgoszcz-ST-1200x800-1200x800
18.10.2017 | 23:18

I liga: Astoria przegrała w Stargardzie

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii (na zdjęciu Patryk Gospodarek), przegrali w Stargardzie

Dwa zwycięstwa w trzech wyjazdowych meczach – to dorobek koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz. Podopieczni Konrada Kaźmierczyka ulegli dzisiaj w Starogardzie, miejscowej Spójni.

Tym pojedynkiem bydgoszczanie zakończyli serię trzech z rzędu wyjazdowych pojedynków. W najbliższą sobotę, zagrają we własnej hali, a do Artego Areny przyjedzie wówczas Noteć Inowrocław (17.00).

W Stargardzie gracze Astorii źle weszli w pojedynek. Gospodarze szybko objęli prowadzenie (4:2, 7:2), ale po skutecznych akcjach Bierwagena i Groda, bydgoskiemu zespołowi udało się wyrównać (7:7), a potem nawet odskoczyć rywalom na wyższe prowadzenie (14:7, 16:7), gdy spod kosza punkty zdobyli Frąckiewicz, Gospodarek i Bierwagen. W końcówce pierwszej kwarty, miejscowi ruszyli do ataków i udało im się odzyskać przewagę, a zawdzięczali ją udanym akcjom, które wykończyli Bręk i Dymała. Wygrana pierwsza kwarta tylko pobudziła podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza. To oni od początku drugiej kwarty dyktowali warunki gry. Punkty zdobyte przez Frasia, Bręka i Pytysia sprawiły, że w połowie tej części gry, Spójnia prowadziła już 41:28.

Także po przerwie, zespół gospodarzy długo utrzymywał wysoką przewagę. Ich liderem w ofensywie był Hubert Pabian, zdobywca 25 punktów. Bydgoszczanie do odrabiania strat ruszyli od początku czwartej kwarty. I już na jej samej początku, dwie trójki trafili Korniiets i Barszczyk, a następnie spod kosza także Pochocki, przez co przewaga Spójni stopniała do dwóch oczek (70:68). Ale gospodarze nie dali sobie wydrzeć z rąk tego prowadzenia, bowiem to oni następnie wykańczali swoje akcje. Bydgoszczanom szwankowała skuteczność w rzutach zza linii 6,75 m. Goście oddali 18 takich rzutów i trafili tylko sześć z nich (33% skuteczności), a miejscowi na 30 rzutów za trzy punkty, aż szesnaście wykorzystali (53% skuteczności).

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2017/2018 – 5. KOLEJKA – 18.10.2017 R.
SPÓJNIA STARGARD – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 89:84 (20:18, 23:14, 25:26, 21:26)

SPÓJNIA: Pabian 25 (3×3, 7 zb.), Czujkowski 19 (5×3, 7 zb.), Bręk 15 (5×3, 8 as., 6 str.), Dymała 10 (2×3, 5 as.), Pytyś 6 (8 zb.) – Fraś 11 (5 zb.), Raczyński 3 (1×3), Koziorowicz.

ENEA ASTORIA: Grod 18 (7 zb.), Bierwagen 13 (2×3), Frąckiewicz 11 (7 zb.), Gospodarek 9 (1×3), Śpica 6 – Pochocki 10 (1×3), Barszczyk 5 (1×3, 6 zb.), Korniiets 4, Szyttenholm 4, Kondraciuk, Przybylski.

Sędziowali: Marek Januszonek, Tomasz Konopacki, Marcin Olejnik.
Komisarz PZKosz.: Jan Dłużyk.