7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportI liga: Porażka Enea Astorii. Bydgoszczanie ulegli Kotwicy Kołobrzeg
Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik, Śpica - ST (12)
08.11.2017 | 22:13

I liga: Porażka Enea Astorii. Bydgoszczanie ulegli Kotwicy Kołobrzeg

Bydgoscy koszykarze ulegli Kotwicy Kołobrzeg.

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii ulegli w Kołobrzegu miejscowej Kotwicy

Po wysokiej wygranej nad Notecią Inowrocław, dzisiaj koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 80:83.

Bydgoszczanie wygrali pierwszą kwartę 12:11, choć oba zespoły miały bardzo niską skuteczność w rzutach z gry (gospodarze – nieco ponad 40%, bydgoszczanie w okolicach 35%). Podopieczni Konrada Kaźmierczyka utrzymywali prowadzenie także przez większość drugiej kwarty. Kołobrzeżanie jednak zmniejszali dystans do Astorii i w ostatniej minucie punkty spod kosza zdobyli Pawłowski oraz Ł. Bodych i P. Bodych, dzięki czemu na przerwę z prowadzeniem schodzili miejscowi.

W trzeciej kwarcie, gospodarze odskoczyli. Swoją przewagę uzyskali głównie za sprawą rzutów z dystansu, autorstwa Pawłowskiego, Przyborowskiego i Neumanna. Ten ostatni aż czterokrotnie skutecznie rzucał zza linii 6,75 m. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia odsłona spotkania. Na jej początku, Astoria odzyskała prowadzenie po celnych rzutach z półdystansu Gospodarka, który był najskuteczniejszym zawodnikiem bydgoszczan w tym spotkaniu. Później znów przewagę odzyskali kołobrzeżanie. Bydgoszczanom udało się jeszcze zbliżyć na jeden punkt straty (80:81), gdy z dystansu trafił Pochocki. Ale decydujące oczka dla Kotwicy rzucił Neumann.

Koszykarze Astorii mieli gorszą skuteczność w rzutach z półdystansu (w całym meczu 43%) od Kotwicy (52%) i zdecydowanie mniej asyst od gospodarzy (12:20), ale zdominowali za to walkę na tablicach. Bydgoscy zawodnicy zebrali aż 45 piłek, przy zaledwie 24 Kotwicy.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą niedzielę, 12 listopada. Astoria w Artego Arenie podejmie Biofarm Basket Poznań (17:00).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 9. KOLEJKA – 8.11.2017 R.
ENERGA KOTWICA KOŁOBRZEG – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 83:80 (11:12, 26:22, 17:16, 29:30)

ENERGA KOTWICA:  Grujić 13 (1×3, 5 zb.), Pawłowski 10 (2×3, 5 f.), Ł. Bodych 8 (7 zb., 5 f.), Dzierżak 7 (8 as.), Ryżek 4 – Przyborowski 14 (2×3), Neumann 14 (4×3), P. Bodych 11 (1×3), Dobriański 2.

ENEA ASTORIA: Gospodarek 16 (1×3, 7 zb.), Pochocki 16 (2×3, 5 zb.), Grod 15 (1×3, 6 zb.), Bierwagen 6, Frąckiewicz 6 (13 zb.) – Korniiets 12 (2×3), Fatz 7, Śpica 2, Szyttenholm, Barszczyk.

Sędziowali: Marek Januszonek, Michał Trypuć, Tomasz Konopacki.
Komisarz PZKosz.: Mariusz Jakubów.