Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
20C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCII poświęcone…!
Bydgoskie święcenie pokarmów
26.03.2016 | 13:26

I poświęcone…!

Poświęcenia pokarmów na Starym Rynku dokonał Ordynariusz Bydgoski biskup Jan Tyrawa.

Na zdjęciu: Moment święcenia pokarmów.

Fot. Stanisław Gazda

W dniu oczekiwania na Zmartwychwstanie i zadumy przy Grobie Pańskim, jak co roku, w samo południe nastąpił czas wspólnego święcenia pokarmów przez mieszkańców Bydgoszczy.

Stąd na Starym Rynku obecność nie tylko Biskupa Bydgoskiego Jana Tyrawy, proboszcza bydgoskiej parafii katedralnej ks. prałata Stanisława Kotowskiego, ale też włodarzy miasta z Prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Bydgoszczy Janem Szopińskim.

Święta, to okres szczególny, kiedy powinniśmy zapomnieć o wszystkim, co złe i na każdego który stoi teraz obok nas lub siądzie przy świątecznym stole, spoglądać jak na przyjaciela, szukać w nim to co dobre i zastanawiać się, jak samemu być lepszym i wpływać na to by świat i nasze otoczenie było lepsze. I tego państwu życzę – zwrócił się do bydgoszczan Rafał Bruski.

Jan Szopiński z kolei życzył, aby święta Wielkanocy były źródłem nieustającej wiary, nadziei i miłości  – czasem na rodzinne spotkania, smaczne potrawy i znakomity dyngus.

Po odczytaniu fragmentu Dziejów Apostolskich przez prałata Kotowskiego – błogosławieństwa i poświęcenia  pokarmów dokonał biskup Tyrawa.

Wydarzeniu towarzyszył śpiew pieśni pasyjnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”, a zakończył poczęstunek mieszkańców miasta mazurkiem w barwach Bydgoszczy i świąteczną babką – przygotowanych przez Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku.

Powiązane treści