Bydgoszcz
-5C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H -5 • L -5
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
-0C
Sr
0C
Czw
Metropolia BydgoskaBlogiI tylko żal
IMG_20160928_135901_7CS
28.09.2016 | 21:27

I tylko żal

Od 2012 roku basen olimpijski , który miał być częścią Aquaparku, mógł działać w Bydgoszczy - pisze Konstanty Dombrowicz/

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane przez autora wpisu

Od 2012 roku basen olimpijski , który miał być częścią Aquaparku – mógł działać w Bydgoszczy. Także z regulowaną głębokością, także z możliwością podziału na  mniejsze części – zależnie od potrzeb. I z widownią na 1500 osób – bo wtedy mogą być organizowane międzynarodowe zawody z prawdziwego zdarzenia. Było też zapewnione dofinansowanie budowy basenu przez Ministerstwo Sportu ( wtedy minister Drzewiecki tam rządził) i z Urzędu Marszałkowskiego.  Z basenu  mieli korzystać i sportowcy, a ponadto dzieci z bydgoskich szkół i oczywiści mieszkańcy Bydgoszczy.  To też była inwestycja ważna dla regionu. No ale szły wybory samorządowe i nie można było dopuścić aby bezpartyjny prezydent miał sukces. Plany poszły do kosza dzięki PO i prezydentowi Bruskiemu nie bez udziału  SLD i PiS-u co trzeba zgodnie z prawdą powiedzieć. ( Trwa proces z powództwa wykonawcy inwestycji dotyczący odszkodowania za zerwaną przez Bruskiego  umowę… i  jakoś dziwnym trafem nie budzi zainteresowania mediów. Ciekawe dlaczego)

Nowa inwestycja, którą szumnie zapowiadają bydgoskie gazety  ma kosztować około 100 milionów złotych – nie tak dużo mniej niż cały aquapark, który miał być gotowy, przypomnę , w połowie 2012 roku i to bez udziału miejskiej kasy.

Teraz Bruski chce ( nagle nie szkoda? ) wydać  i miejskie i pozyskane w ministerstwie pieniądze. Budowa ma ruszyć… jak będą środki  z Warszawy. Pewnie na nie poczekamy chyba, że pan prezydent znowu na antyrządowej manifestacji popodskakuje sobie. To pewnie decyzję przyspieszy. Jakoś nigdzie nie ma informacji kto obiekt zaprojektował. Dlaczego? Projektant się wstydzi? Ciekawe też kto ewentualnie wygra przetarg na budowę basenu…

Basen olimpijski się na pewno przyda i oby się udało go zrealizować . I tylko żal, że 6 lat temu pomysł został storpedowany dla politycznych celów. Iluż to mistrzów przez ten czas  by można w Bydgoszczy wyszkolić.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Podobne wpisy

Powiązane treści