Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
-2C
Pon
-4C
Wt
-8C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIgrzyska rozpoczęte. Udana sobota bydgoskich wioślarzy
Aviron_2015_-_World_Championships_-_20
06.08.2016 | 19:52

Igrzyska rozpoczęte. Udana sobota bydgoskich wioślarzy

Już pierwszego dnia igrzysk mogliśmy emocjonować się występami bydgoskich sportowców.

Na zdjęciu: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Fot. Shev123

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (obie Lotto-Bydgostia) udanie zaczęły igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zawodniczki bydgoskiego klubu pewnie triumfowały w wyścigu eliminacyjnym. Awans do finału zapewniła sobie już czwórka podwójna.

Kobieca dwójka podwójna nie miała żadnego problemy z pokonaniem eliminacyjnych rywalek w wyścigu na 2000 metrów. Przewaga Polek nad drugą osadą wyniosła niemal 10 sekund. Lepszy czas tego dnia od Polek uzyskały jedynie zwyciężczynie dwóch pozostałych półfinałów, Litwinki i Nowozelandki. Teraz bydgoski duet czeka występ w półfinale, we wtorek o godzinie 15:10. Finał dwójek podwójnych zaplanowano na czwartek, 11 sierpnia na godzinę 15:20.

Awans do finału ma już zapewniona czwórka podwójna w składzie Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Wiktor Chabel, Dariusz Radosz (obaj Lotto-Bydgostia) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń). Polacy zajęli drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i są już pewni startu w decydującym wyścigu.

Powiązane treści