Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 5 • L 5
3C
Sr
3C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
-0C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIIII Kujawsko – Pomorski Kongres Młodzieży: „Edukacja globalna – wyzwania i perspektywy dla Młodych”
młodzież
24.11.2015 | 11:45

III Kujawsko – Pomorski Kongres Młodzieży: „Edukacja globalna – wyzwania i perspektywy dla Młodych”

Uczniowie będą mieli okazję wcielić się w rolę studenta słuchając m.in. wykładu prof. dr hab. Lecha Witkowskiego.

Na zdjęciu: Multikulturowość, różnorodność, kontrowersje - wkół tych tematów skupiać się będzie uwaga uczestników III Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Młodzieży.

Fot. Stanisław Gazda

„Terroryzm i uciekinierzy: młodzi i edukacja. O pułapkach adaptacji do świata”, „Edukacja, która zmienia świat – jak PAH angażuje szkoły do działania na rzecz globalnego Południa”, „Wielokulturowość, jako bogactwo Europy (debata oxfordzka), Wielokulturowość – oczyma Cudzoziemców i Polaków – takie m.in. tematy podejmie 2 grudnia w godzinach 9.00-13.00, zorganizowany przez Kujawsko – Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy oraz Akademię Spraw Publicznych Iuvenes Pro Publico Bono III KUJAWSKO-POMORSKI KONGRES MŁODZIEŻY.

Do udziału w tym przedsięwzięciu pod hasłem: „Edukacja globalna – wyzwania i perspektywy dla Młodych (możliwości – konieczności – integralności – złożoności)” zaproszeni są młodzież wraz z nauczycielami ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kongres Młodzieży to jednodniowa konferencja licealistów z naszego miasta, która poświęcona jest najbardziej palącym tematom i problemom dotykających młodych ludzi. W bieżącym roku tematyka skupia się wokół problemu multikulturowości, różnorodności oraz kontrowersji z tym związanych. W ramach krótkich przerw młodzież przygotowała projekt ukazujący różnorodność w muzyce.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2015 roku, pod nr telefonu: 52 365 84 46. Ze względu na ograniczona ilości miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Powiązane treści