Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesIle ratusz płaci za lokal w Zielonych Arkadach? Znamy odpowiedź
Urząd Miasta Bydgoszczy Zielone Arkady
04.12.2015 | 17:56

Ile ratusz płaci za lokal w Zielonych Arkadach? Znamy odpowiedź

Na zdjęciu: Punkt Obsługi Mieszkańców w Zielonych Arkadach funkcjonuje od połowy listopada.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Tuż przed uruchomieniem miejskiego punktu w galerii Zielone Arkady zlokalizowanej w rejonie ronda Kujawskiego miejscy urzędnicy nie wiedzieli, ile będzie wynosił czynsz za wynajem nieco ponad 60-metrowego pomieszczenia. Ujawnili to na początku grudnia na prośbę radnego opozycji – Jarosława Wenderlicha.

Z odpowiedzi, którą Wenderlich uzyskał od sekretarza miasta Edwarda Dobrowolskiego, wynika, że za metr kwadratowy powierzchni w centrum handlowych z kasy miasta trzeba będzie miesięcznie wyłożyć 32 złote netto. Oznacza to, że za 63-metrowy lokal miasto zapłaci nieco dwa tysiące złotych miesięcznie. Do tej kwoty należy dodać bieżące opłaty eksploatacyjne.

Urzędnicy konsekwentnie podkreślają, że otwarcie Punktu Obsługi Mieszkańców w galerii jest realizacją idei zbliżenia się do bydgoszczan. W POM mogą oni między innymi załatwić sprawy meldunkowe, a także z obszaru uprawnień komunikacyjnych. Punkt pełni także funkcję biura podawczego.

Jak tłumaczy sekretarz Dobrowolski, decyzja o uruchomieniu w pierwszej połowie ubiegłego miesiąca zapadła w konsekwencji innej – o zamknięciu dwóch biur meldunkowych na terenie miasta. Od 1 grudnia nie działają bowiem biura na osiedlu Leśnym oraz Bartodziejach. Zdaniem urzędników, były one słabo wykorzystane, a mieszkańcy rzadko załatwiali w nich urzędowe sprawy.

Umowa między ratuszem a operatorem Zielonych Arkad ma obowiązywać przez pięć lat. Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty od 11:00 do 19:00.

Powiązane treści