Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 21 • L 21
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIlu kibiców przyjedzie do Bydgoszczy? Macedończycy się mobilizują
Zawisza Bydgoszcz, stadion, Pit1233
20.04.2017 | 16:21

Ilu kibiców przyjedzie do Bydgoszczy? Macedończycy się mobilizują

Na zdjęciu: Stadion Zawiszy zapełni się kibicami z całej Europy.

Fot. Pit1233/wikipedia

Za niespełna dwa miesiące rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W czwartek urząd miasta przedstawił stan przygotowań do turnieju.

Na razie w mieście pojawiły się banery reklamujące mistrzostwa, a w wkrótce urząd planuje także okleić przystanki autobusowe oraz wydać specjalną serię biletów komunikacji miejskiej. Prace odbywają się także na obiektach Zawiszy i Chemika, na których grać i trenować będą piłkarze.

Spośród przyjezdnych najliczniejszą grupę mają stanowić Macedończycy, których na mecz z Serbią może przyjechać nawet 6 tysięcy. W planach mają nie tylko dopingowanie, ale też poranny przyjazd i zwiedzanie miasta. Na stadion mieliby udać się zorganizowanym przemarszem ul. Gdańską. –  Macedońscy piłkarze rzadko mają okazję brać udział w takich turniejach, więc federacja mobilizuje swoich kibiców mieszkających w różnych częściach Europy – mówił Tomasz Dobrowolski, który w ratuszu jest odpowiedzialny za przygotowanie miasta do turnieju.

Najdłużej w Bydgoszczy będą Serbowie, którzy rozegrają nad Brdą trzy mecze. Kibiców z tego kraju ma być ok. 1,5 tys. Znacznie mniej fanów planują wysłać Portugalczycy i Hiszpanie, którzy nie przewidują zorganizowanych wyjazdów. W ratuszu starają się zminimalizować ryzyko awantur między przyjezdnymi. – Wiemy, jak to wygląda szczególnie z serbskimi kibicami, ale na szczęście nie żyją oni w konflikcie z Macedończykami. Mamy nadzieję, że miejscowi kibice także będą spokojni, bo pamiętamy, jak to było przy podobnych imprezach w Bydgoszczy – mówił Dobrowolski.

W czasie meczów kibice nie będą mogli zaparkować na terenach Zawiszy. 6 parkingów na 2200 miejsc zostanie zorganizowanych wzdłuż ul. Gdańskiej (od ul. Rekreacyjnej do LPKiW), a przy Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym powstanie parking dla grup zorganizowanych, które przyjadą autokarami. Co 5-10 minut z BCTW wyruszać będzie specjalna linia autobusowa na stadion.

Organizatorzy nie planują puli darmowych wejściówek na mecze dla szkół i klubów sportowych. – UEFA uważa, że ich produkt się obroni i nie trzeba będzie rozdawać biletów – tłumaczył Dobrowolski. Na razie wyniki sprzedaży są zadowalające. Na każdy mecz zarezerwowano od 8 do 10 tysięcy biletów. Stadion został zgłoszony na 12 tysięcy widzów. – Kumulacji zamówień spodziewamy się przed samym turniejem. Warto dodać, że najprawdopodobniej prowadzona będzie jedynie sprzedaż internetowa – tłumaczy Dobrowolski.

Powiązane treści