Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
10C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeImmobile K3 – nowoczesny biurowiec wyrośnie na Placu Kościeleckich
Immobile K3- wizualizacja
08.06.2016 | 14:51

Immobile K3 – nowoczesny biurowiec wyrośnie na Placu Kościeleckich

Immobile K3 będzie pierwszym w Bydgoszczy budynkiem biurowym klasy A

Na zdjęciu: Wizualizacja jednej ze stron biurowca Immobile K3

Fot. materiały prasowe

Plac Kościeleckich od pewnego czasu stał się placem budowy. Powstała już część uzbrojenia pod nowy obiekt, który tam stanie. Dziś odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Immobile K3.

Immobile K3 będzie budynkiem biurowym, pięciokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 12,5 tys. metrów kwadratowych i powierzchni najmu netto 8 tys. metrów kwadratowych. Budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji podziemnych, gdzie zlokalizowanych zostanie 80 miejsc parkingowych, w tym specjalne miejsca parkingowe dla rowerzystów i węzły sanitarne przeznaczone dla nich.

Nadziemnych pięć kondygnacji, z których każda będzie mieć powierzchnię 1800 metrów kwadratowych, to w części parterowej lokale użytkowe – usługowo handlowe i gastronomiczne. Dostęp do części biurowej zapewnią dwa wejścia od strony północnej i południowej budynku. Pierwsze piętro będzie łączyło funkcję biurową i handlową. Wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną wyłącznie na cele biurowe. W środkowej części budynku przewidziano przestrzeń doświetlającą ostatnie kondygnacje.

Immobile K3 będzie pierwszym w Bydgoszczy budynkiem biurowym klasy A z niezależnymi dwoma źródłami zasilania w energię elektryczną, wielofunkcyjnym systemem wentylacji i klimatyzacji, inteligentnym systemem zarządzania BMS oraz rozwiązaniami pozwalającymi dowolnie dostosowywać powierzchnię na potrzeby najemców, czyli podnoszonymi podłogami i podwieszanymi sufitami.

Jak powiedział dyrektor ds. sprzedaży zarządzania nieruchomości CDI Maciej Wawrzyniak: -Mamy nadzieję, że budynek biurowca Immobile K3 wpłynie pozytywnie na rozwój tej części Śródmieścia oraz przyciągnie nowych inwestorów do  Bydgoszczy.

Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Immobile S.A. Rafał Jerzy dodał, iż powstały biurowiec będzie wzbogacał nasze miasto o wrażenia wizualne, dzięki wspaniałemu projektowi architekta Karola Fiedora.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraził radość, że w sercu Bydgoszczy powstanie wspaniała inwestycja realizowana przez bydgoszczanina i lokalny biznes. -Jest bardzo istotne – powiedział gospodarz miasta – żeby obiekty, które powstają w tak ważnej przestrzeni miejskiej były jak najpiękniejsze – i tak będzie. Gdy spojrzałem na Plac Kościeleckich pomyślałem od razu, że tak piękny budynek nie może stać w nieco zaniedbanym otoczeniu, więc obiecuję, że jak już budynek będzie bliski ukończeniu, miasto zadba by również jego sąsiedztwo mu dorównywało. A ci, którzy będą chcieli odbyć spacer do pobliskiego Starego Rynku, tam również dostrzegą zmiany, albowiem najpóźniej jesienią ruszymy z rewitalizacją płyty Starego Rynku. Ze swojej strony będę wspierał inwestora, aby najwyższej klasy firmy tutaj znalazły swoje miejsce -dodał Prezydent Rafał Bruski.

O tym że ranga tej inwestycji jest ogromna przekonywała Edyta Wiwatowska – Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, albowiem tu nastąpi relokacja firm, które obecnie działają w miejscach nie odpowiadających dzisiejszym wymogom i standardom, ale też przyciągnie ono nowe inwestycje i wspaniałych najemców. Na ulokowanych tu przedsięwzięciach powinni skorzystać zarówno inwestor, firmy, miasto, jak też jego mieszkańcy.

Akt erekcyjny podpisali i jego wmurowania dokonali m.in.: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Immobile S.A. Rafał Jerzy, Wiceprezes Zarządu CDI Konsultanci Budowlani Sp. z.oo Jacek Kazubowski oraz  ks. prałat Bronisław Kaczmarek, który także poświęcił plac budowy.

Posłuchajcie treści Aktu Erekcyjnego:

 

 

Powiązane treści