Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 4 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportImpel bez problemów wygrał w Bydgoszczy. Pałac zamyka tabelę
Pałac zespół - ST (1)
13.02.2016 | 23:52

Impel bez problemów wygrał w Bydgoszczy. Pałac zamyka tabelę

Siatkarki Pałacu poniosły 15 porażkę w sezonie.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu w trzech setach przegrały z Impelem Wrocław.

W sobotnim meczu OrlenLigi siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały z Imepelem Wrocław 0:3. Bydgoszczanki postawiły się rywalkom tylko w jednym secie.

W I secie pałacanki długo były równorzędnymi rywalkami dla przyjezdnych i do stanu 12:12 obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Druga część pierwszej partii należała jednak do wrocławianek, które zaczęły odskakiwać, a zespołowi z Bydgoszczy nie pomagały nawet czasy brane przez Adama Grabowskiego oraz zmiany. Set zakończył się wygraną Impelu 25:17.

Przez znaczną część drugiego seta przyjezdne pewnie prowadziły. Po drugiej przerwie technicznej pałacanki złapały jednak wiatr w żagle i regularnie zmniejszały straty, aż udało im się  doprowadzić do remisu 22:22. Później co prawda wrocławianki zdobyły dwa punkty z rzędu, ale podopieczne Adama Grabowskiego dosyć szczęśliwie obroniły dwie piłki setowe. Siatkarki Impelu dopięły swego dopiero kilka akcji później, gdy Joanna Kaczor zdobyła punkt na 27:25.

W trzecim secie Impel nie popełnił już błędów z poprzedniej partii i, za wyjątkiem chwilowego zrywu bydgoszczanek, kontrolował wypracowaną przewagę. Ostatecznie wygrał 25:15.

Dla pałacanek była to 15 porażka w 18 meczu tego sezonu. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Developres  SkyRes Rzeszów pokonał 3:0 Aluprof Bielsko-Biała i podopieczne Adama Grabowskiego spadły na ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi. W poniedziałek, 22 lutego zagrają w Pile z PTPS-em.