Bydgoszcz
7C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h ENE
H 7 • L 7
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczIncydentu w tramwaju z zagranicznymi studentami ciąg dalszy
Incydent w tramwaju
03.12.2016 | 17:34

Incydentu w tramwaju z zagranicznymi studentami ciąg dalszy

Podejrzani już z zarzutami.

Na zdjęciu: Doprowadzenie na przesłuchanie jednego z podejrzanych.

Fot. Policja

Dwaj podejrzani usłyszeli zarzuty w sprawie studentów z Turcji i Bułgarii. 27 i 26-latek odpowiedzą za stosowanie przemocy i gróźb, a także publiczne znieważenie grupy osób z powodu przynależności narodowej. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w czwartek (01.12.2016) wieczorem w centrum Bydgoszczy. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o zajściu w tramwaju. Policjanci wezwani na interwencje ustalili, że grupa sześciorga studentów ( pięciu obywateli Turcji i obywatel Bułgarii) została zaczepiona przez trzech mężczyzn.

Obcokrajowcy, zostali znieważeni, mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej. Podczas incydentu w tramwaju na miejsce świadkowie wezwali patrol, a motorniczy tramwaju widząc, co się dzieje zatrzymał pojazd pomiędzy przystankami, uniemożliwiając sprawcom jego opuszczenie. Po przyjeździe na miejsce patrolu, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26, 27 i 32 lata. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj (02.12.2016) po południu policjanci z bydgoskiego Śródmieścia rozpoczęli czynności procesowe w tej sprawie. Przesłuchali pokrzywdzonych z udziałem biegłego tłumacza i zabezpieczyli monitoring z tramwaju. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem, postanowili jednego z zatrzymanych przesłuchać w charakterze świadka. Z relacji świadków wynikało, że 32-latek nie był aktywny w zdarzeniu i starał się uspokoić sytuację.

Natomiast dzisiaj (03.12.2016) śródmiejscy kryminalni przesłuchali 26 oraz 27-latka, a następnie doprowadzili ich do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu przedstawił im zarzuty dotyczące stosowania przemocy i gróźb, a także publicznego znieważenia grupy osób z powodu przynależności narodowej (art.119 w zw. z art. 257 kodeksu karnego). Za te przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy

Powiązane treści