Bydgoszcz
24C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 24 • L 24
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEMiejsca i lokaleIndiańska wioska powstanie w Bydgoszczy! W którym miejscu?
tipi bydgoszcz
16.04.2016 | 15:02

Indiańska wioska powstanie w Bydgoszczy! W którym miejscu?

Na zdjęciu: W Fordonie mają na początek stanąć dwa blisko pięciometrowe tipi.

Fot. Wikipedia / wolna licencja

„Grupa pasjonatów tworzy dla Baru Leśnego indiańską wioskę” – informują właściciele lokalu gastronomicznego przy ulicy Szlakowej, niedaleko kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Dwa namioty tipi mają być dostępne dla gości już 1 maja.

Za ich stworzenie odpowiedzialni są Aleksandra Steckiewicz oraz Dawid Kacprzak wraz z kilkuosobową grupą współpracowników. Namioty, które pojawią się w Fordonie, mają mieć 4,5 metra wysokości i średnicę o metr większą. Zmieścić ma się w nich nawet piętnaście osób.

Otwarcie nowej atrakcji ma nastąpić 1 maja. Organizatorzy zapowiadają, że podczas inauguracji zaplanowali występy muzyczne, warsztaty oraz gry i zabawy dla gości. Szczegóły mają być znane w nadchodzących dniach.

Oryginalne tipi to forma namiotu wykorzystywana przez koczownicze plemiona Indian do mieszkania (notabene, w języku siou nazwa oznacza „miejsce, gdzie się żyje”). Konstrukcja tipi składa się z trzech drągów stanowiących stelaż wraz z pokryciem (wykonywanym tradycyjnie ze skór bizonów bądź z płótna).

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści