Bydgoszcz
-7C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -7 • L -7
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjeInowrocław stawia na aktywność mieszkańców. W mieście powstaną darmowe siłownie
20160630_094344
30.06.2016 | 10:28

Inowrocław stawia na aktywność mieszkańców. W mieście powstaną darmowe siłownie

To będą kolejne tego typu obiekty, które znajdą się na terenie Inowrocławia.

Na zdjęciu: Tego typu urządzeń w Inowrocławiu będzie więcej w Inowrocławiu.

Fot. JW

Jeszcze w te wakacje inowrocławianie będą mogli korzystać z dwóch nowych siłowni plenerowych. Obiekty mają być gotowe do końca lipca. 

Urządzenia do codziennej rekreacji pojawią się na terenie Gimnazjum nr 3 przy ul. Łokietka (os. Piastowskie) i przy placu zabaw „Miś” przy ul. Błażka (Rąbin). W skład nowych siłowni plenerowych wejdą takie urządzenia jak: biegacz, jeździec, orbitrek, wioślarz, twister i wahadło. Na osiedlu Piastowskim ma pojawić się 10 urządzeń, a na Rąbinie będzie ich 7.

Jak na razie mieszkańcy Inowrocławia mogą korzystać z czterech siłowni plenerowych: przy ul. Krzywoustego, Narutowicza, Toruńskiej oraz obok tężni w Solankach. Skąd pomysł na stworzenie kolejnych tego typu miejsc? – Liczba inowrocławian aktywnie spędzających wolny czas stale rośnie. Widać to w alejkach parkowych, gdzie można spotkać biegaczy, orlikach, hali widowiskowo-sportowej, nowoczesnym stadionie, czy wreszcie inowrocławskich basenach. Mieszkańcy naszego miasta z coraz większą świadomością podchodzą do dbałości o własne zdrowie. Przykład chociażby siłowni w Parku Solankowym doskonale pokazuje jak chętnie inowrocławianie korzystają z tego typu obiektów. Stąd pomysł, aby rozszerzyć ofertę i zamontować kolejne urządzenia – wyjaśniają radni, którzy zaproponowali nowe lokalizacje siłowni zewnętrznych.

Z nowych obiektów będzie można korzystać na pewno od sierpnia. Całkowity koszt obu inwestycji ma wynieść ok. 66,5 tys. zł. Korzystanie z urządzeń będzie darmowe.

Powiązane treści