Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 22 • L 22
22C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaInowrocławski reżyser powalczy o Złotego Niedźwiedzia
berlinale-2016
13.01.2016 | 16:39

Inowrocławski reżyser powalczy o Złotego Niedźwiedzia

Tomasz Wasilewski ma szansę na kolejny międzynarodowy sukces.

Na zdjęciu: Logo tegorocznego festiwalu

Fot. materiały prasowe

Talent pochodzącego z Inowrocławia Tomasza Wasilewskiego coraz częściej zostaje doceniany nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jego najnowszy film pt. „Zjednoczone Stany Miłości” zakwalifikował się do konkursu głównego 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Ta produkcja to opowieść o czterech kobietach, które żyją w okresie wielkich zmian w Polsce. Wraz z ustrojową rewolucją, chcą również wprowadzić zmiany do swojego życia. Te modyfikacje dotyczą głównie kwestii uczuciowych oraz spraw związanych z życiem intymnym.

Młody reżyser ma na swoim koncie już kilka film i nagród. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z filmu „Płynące wieżowce”, którego tematyka wzbudziła wiele kontrowersji, ale także zyskała podziw na różnych konkursach. W tej produkcji poruszył on problem nieobecny w polskim kinie, czyli gejowską fascynację.

Festiwal w Berlinie należy do grona najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie. Potrwa on od 11 do 21 lutego 2016 roku. W tym czasie okaże się, czy mieszkaniec Inowrocławia wróci do swojego miasta w towarzystwie Złotego Niedźwiedzia.

Powiązane treści