Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 3
0C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławRozrywka i kulturaInowrocławski reżyser powalczy o Złotego Niedźwiedzia
berlinale-2016
13.01.2016 | 16:39

Inowrocławski reżyser powalczy o Złotego Niedźwiedzia

Tomasz Wasilewski ma szansę na kolejny międzynarodowy sukces.

Na zdjęciu: Logo tegorocznego festiwalu

Fot. materiały prasowe

Talent pochodzącego z Inowrocławia Tomasza Wasilewskiego coraz częściej zostaje doceniany nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jego najnowszy film pt. „Zjednoczone Stany Miłości” zakwalifikował się do konkursu głównego 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Ta produkcja to opowieść o czterech kobietach, które żyją w okresie wielkich zmian w Polsce. Wraz z ustrojową rewolucją, chcą również wprowadzić zmiany do swojego życia. Te modyfikacje dotyczą głównie kwestii uczuciowych oraz spraw związanych z życiem intymnym.

Młody reżyser ma na swoim koncie już kilka film i nagród. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z filmu „Płynące wieżowce”, którego tematyka wzbudziła wiele kontrowersji, ale także zyskała podziw na różnych konkursach. W tej produkcji poruszył on problem nieobecny w polskim kinie, czyli gejowską fascynację.

Festiwal w Berlinie należy do grona najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie. Potrwa on od 11 do 21 lutego 2016 roku. W tym czasie okaże się, czy mieszkaniec Inowrocławia wróci do swojego miasta w towarzystwie Złotego Niedźwiedzia.

Powiązane treści