Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleInterwencja strażaków przy ul. Pomorskiej. Zadymienie na klatce schodowej
Interwencja strażaków_ul. Pomorska-Bydgoszcz_SF-01
23.01.2018 | 12:37

Interwencja strażaków przy ul. Pomorskiej. Zadymienie na klatce schodowej

Bydgoscy strażacy interweniowali przy ul. Pomorskiej.

Na zdjęciu: Strażacy dostali wezwanie po godzinie 11:30.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy strażacy interweniowali w mieszkaniu bloku przy ul. Pomorskiej 35. 

Szczegóły tej interwencji przekazała nam rzecznik bydgoskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. – Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 11:30 – informuje kpt. Aleksandra Starowicz. – Zgłaszający przekazał nam informację o silnym zadymieniu na klatce schodowej przy ul. Pomorskiej 35 – dodaje rzecznik bydgoskich strażaków.

Na miejsce udały się dwa zastępy strażaków. Jak się okazało, w jednym z mieszkań na drugim piętrze zapalił się worek ze śmieciami. – Po przyjeździe okazało się, że w mieszkaniu nikogo nie było, stąd też musieliśmy siłowo wejść do pomieszczenia – relacjonuje kpt. Starowicz. Strażakom w czynnościach pomógł patrol policji.

Z uzyskanych informacji wynika, że nie było potrzeby ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku. Nikt w wyniku zdarzenia nie ucierpiał.

Wskutek zdarzenia, zmieniony był też ruch autobusów komunikacji miejskiej na liniach 71 i 77. Autobusy kursowały z pominięciem przystanków Fredry/Warszawska i Mazowiecka/Pomorska.


Powiązane treści