Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInwestycja Sowy w realizacji. Pojawiła się nowa elewacja [ZDJĘCIA]
Łaźnie miejskie, Sowa, Rybi rynek - SG (10)
25.09.2017 | 11:57

Inwestycja Sowy w realizacji. Pojawiła się nowa elewacja [ZDJĘCIA]

Budynek przy ul. Grodzkiej jest przebudowywany.

Na zdjęciu: Kamienica przy ul. Grodzkiej zyskuje nowy wygląd.

Fot. Stanisław Gazda

Odsłaniane są kolejne elewacje bryły nowego budynku przy ul. Grodzkiej 12. Inwestycja wpisuje się w plany odświeżenia charakteru Rybiego Rynku.

W obiekcie znajdującym się między ulicami Jatki, Grodzką i Podwale powstanie hotel wraz z lokalami usługowymi, częścią konferencyjną i SPA. Aby zrealizować projekt, od strony Rybiego Rynku zbudowano nową część budynku – zaokrąglony narożnik. – Elewacja tej części obiektu wykonana została z cegły dostosowanej kolorystycznie do znajdujących się po drugiej stronie ul Grodzkiej spichrzy – informuje urząd miasta. W ostatnich dniach trwał montaż stolarki okiennej i prace wewnątrz obiektu. Już wcześniej odrestaurowano wiele elementów zdobiących elewację – m.in. gzymsy, obramienia i konsole.

Kamienica została rozbudowana także od strony ul. Jatki, a obie części zostaną połączone podświetlanym, przeszklonym patio. Inwestorem jest Cukiernia Sowa, a projekt wykonało biuro GM Architekci. To samo, które zwizualizowało przebudowę Starego Rynku.

Inwestycja wpisuje się w plany odświeżenia Rybiego Rynku, który ma pełnić funkcję publicznego placu. Ratusz planuje ograniczyć możliwość parkowania, a na zwężonych jezdniach ułożyć kamienną kostkę. Chodniki za to będą wyłożone granitowymi płytami. – Projekt uwzględnia też dodatkową zieleń i wprowadzenia elementów małej architektury. Na jesień planujemy ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych – informują urzędnicy. [CZYTAJ WIĘCEJ o planach przebudowy Rybiego Rynku]

Kamienica przy Grodzkiej 12 pochodzi z początku XX wieku. Mieściły się w niej. m.in. biura podróży i restauracja. Na remont czeka też sąsiadujący budynek oznaczony numerami 14-16, w którym znajduje się Teatr Kameralny. Po rewitalizacji będzie on pełnił funkcję sceny dla dzieci i młodzieży.

Powiązane treści