Bydgoszcz
4C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 4 • L 4
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInwestycje w Myślęcinku. Będzie nowe oświetlenie, biegunarium i integracyjny plac zabaw
Myślęcinek-ścieżka6-1200x800-JW
22.11.2017 | 18:11

Inwestycje w Myślęcinku. Będzie nowe oświetlenie, biegunarium i integracyjny plac zabaw

Niebawem w Myślęcinku powstaną nowe atrakcje.

Na zdjęciu: Na odcinku ulicy Hippicznej powstanie oświetlenie.

Fot. JW

Leśny Park Kultury i Wypoczynku planuje kolejne inwestycje na terenie Myślęcinka. Podsumowano też działania w mijającym roku.

Jeszcze w grudniu LPKiW zamierza ogłosić przetarg na realizację nowego oświetlenia na odcinku drogi pomiędzy ulicą Gdańska a ulicą Hippiczną. Prace są związane ze zmianą technologii z lamp sodowych na ledowe i będą wykonane wiosną przyszłego roku. Warto dodać, że przetarg obejmuje także budowę oświetlenia na ul. Hippicznej – od mostku do skrzyżowania z ul. Konną.

W przyszłym miesiącu rozpocznie się również postępowanie na budowę integracyjnego placu zabaw. Projekt był gotowy już w czerwcu, lecz prace jeszcze nie ruszyły. Przedstawiciel LPKiW wyjaśnia, że inwestycja napotkała na problemy związane z infrastrukturą podziemną.

Procedury inwestycyjne utrudniła niezinwentaryzowana sieć wodociągowa zasilająca Ogród działkowy ROD „Zacisze”, przebiegająca bezpośrednio pod projektowanym placem zabaw, którą należało przenieść w inne miejsce. Biorąc pod uwagę okres gwarancyjny zaprojektowanej nawierzchni syntetycznej placu zabaw, z przyczyn technicznych plac zabaw zostanie wykonany w okresie wiosennym 2018 r. Przetarg na budowę placu zostanie ogłoszony w listopadzie lub początku grudnia 2017 r – wyjaśnia Bożena Hennig, p.o. rzecznika prasowego LPKiW.

Niebawem zostanie ogłoszony również przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej biegunarium. Środki na jego budowę pochodzą z oszczędności, jakie miasto uzyskało dzięki podpisaniu umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Grunwaldzkiej. To pomysł, który jest kontynuacją udanej inwestycji w akwarium i terrarium – zapewniał prezydent Rafał Bruski. Jak informuje nas Hennig, we wrześniu zakończono opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego. Po konsultacjach z gestorami sieci przeprowadzono też niezbędne korekty dotyczące dostawy mediów.


ZOBACZ: Nowe ścieżki w Ogrodzie Botanicznym [ZDJĘCIA]  


W 2017 roku wykonano za to długo oczekiwany remont ścieżek w Ogrodzie Botanicznym. Kosztował on ponad pół miliona złotych. W ramach zamówienia uzupełniającego wykonano też przebudowę istniejącej nawierzchni asfaltowej na terenie ogrodu na odcinku od ul. Konnej do bram wejściowych na teren ogrodu botanicznego.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail