Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaIreneusz Nitkiewicz nowym szefem SLD w Bydgoszczy. „Chcemy pełnej realizacji umowy koalicyjnej”
Ireneusz Nitkiewicz
16.04.2016 | 14:05

Ireneusz Nitkiewicz nowym szefem SLD w Bydgoszczy. „Chcemy pełnej realizacji umowy koalicyjnej”

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz został nowym przewodniczącym miejskich struktur SLD.

Fot. Leszek Grabowski

Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny i dyrektor biura europosła Janusza Zemkego, został wybrany nowym przewodniczącym bydgoskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Musimy odbudować swoją pozycję, podobnie jak w całym kraju, i mocniej postulować o realizację lewicowych postulatów w mieście – zapowiada w rozmowie z nami.

Wśród założeń programowych, które Nitkiewicz wymienia jako priorytetowe, są zarówno te o podłożu światopoglądowym (sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej czy samorządowy program in vitro), jak i inwestycyjnym czy społecznym (modernizacja stadionu Polonii, rozszerzenie akcji „Stypendium Radnego”). – Chcę się spotkać z radnymi, zastępcami prezydenta, aby omówić kwestie naszego programu. Umowa koalicyjna powinna być w pełni realizowana, czyli także w oparciu o nasze postulaty – przekonuje Nitkiewicz.

Mandat zaufania otrzymał duży – był jedynym kandydatem, głosowało na niego 75 z 83 delegatów. – To dla mnie na pewno spory kredyt zaufania, ale i odpowiedzialność. Musimy się od razu wziąć do pracy – zapewnia nowy szef bydgoskiego SLD, dodając, że wymaga to także – między innymi – poprawy kontaktów Sojuszu z mediami.

W sobotę wybrana zostanie również Rada Miejska SLD. Będzie liczyła 25 osób, a nie – jak do tej pory – 31.

Powiązane treści