Mżawka
Wiatr: 5km/h SSW
H 8 • L 8
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIV liga: Polonia rozbiła Sokoła, sensacyjna porażka Chemika
polonia bydgoszcz - sparta brodnica - aleksander ryska (25)
05.11.2017 | 10:02

IV liga: Polonia rozbiła Sokoła, sensacyjna porażka Chemika

Piłkarze Polonii wygrali mecz w IV lidze, porażki doznał Chemik.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii rozbili u siebie beniaminka, Sokoła Radomin.

W 14. kolejce IV ligi, najważniejszym wydarzeniem weekendu była pierwsza porażka Chemika, który uległ w wyjazdowym spotkaniu pakoskiej Noteciance. Komplet punktów w meczu z beniaminkiem wywalczyła Polonia.

Po czternastu kolejkach, Chemik pozostał liderem tabeli, ale po dwóch potknięciach, punktami z bydgoskim zespołem zrównała się druga Kujawianka Izbica Kujawska. Polonia, dzięki wygranej nad Sokołem, umocniła się na trzeciej pozycji.

IV LIGA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2017/2018 – 14. KOLEJKA – 4.11.2017 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – SOKÓŁ RADOMIN 4:0 (2:0)
Bramki: Rafał Kubacki 8′, Patryk Podolski 42′, 54′, 73′

POLONIA: Świetlik – Kotyński, Błaszkiewicz (56′ Kardasz), Gołata, Kościecha (77′ Januszewski) – Koźbiał (77′ Makowski), Sarnowski, Kubacki, Sawicki, Melnyk (77′ Plewiński) – Podolski.

Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).
Żółte kartki:

Mecz na stadionie przy ul. Sportowej miał jednego bohatera. Był nim napastnik gospodarzy Patryk Podolski, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Podolski miał także asystę przy golu Rafała Kubackiego, którego trafienie w 8. minucie otworzyło worek z bramkami.

IV LIGA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2017/2018 14. KOLEJKA – 4.11.2017 R.
NOTECIANKA PAKOŚĆ – CHEMIK BYDGOSZCZ 2:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Swójnóg 41′, Kamil Brzustowicz 79′ – Adrian Raszka 88′

CHEMIK: Tatera – Włosiński, Żurowski, Frasz, Czajka – Olszewski, Kot (59′ Kawałek), Osiński (73′ Raszka), Maziarz – D. Janicki (46′ Sz. Babiarz), Mik (59′ Nowak).

Sędziował: Dariusz Łęgosz (Lipno).
Żółte kartki: Kala (Notecianka) – Maziarz (Chemik).

Chemik po dwunastu zwycięstwach z rzędu teraz zanotował dwa potknięcia. Przed tygodniem podopieczni Piotra Gruszki zremisowali w Inowrocławiu z Cuiavią (1:1), a w sobotę doznali pierwszej porażki. Gospodarze objęli prowadzenie przed przerwą, a w ostatnim kwadransie podwyższyli wynik. Bydgoszczan stać było tylko na strzelenie gola kontaktowego, którego autorem był wprowadzony w ostatnim kwadransie Adrian Raszka.

W 15. kolejce (11-12.11), Chemik na własnym boisku podejmie Legię Chełmża, zaś Polonia zagra na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski.