71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIV liga: Polonia wygrała w Janikowie, remis Chemika w Inowrocławiu
Polonia Bydgoszcz,  Cuiavia Inowrocław - ST (11)
29.10.2017 | 11:38

IV liga: Polonia wygrała w Janikowie, remis Chemika w Inowrocławiu

Lider rozgrywek stracił pierwsze punkty.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii (biało-czerwone koszulki) wygrali mecz w Janikowie

Trzynasta kolejka IV ligi przyniosła pierwszą niespodziankę. Po dwunastu zwycięstwach, pierwsze punkty w tym sezonie stracił Chemik. Wygraną z Janikowa przywieźli piłkarze Polonii.

Podopieczni Włodzimierza Koreckiego pokonali w Janikowie, miejscową Unię 3:2. Bydgoski zespół dwukrotnie przegrywał w tym spotkaniu, ale zdołał odrobić straty.

IV LIGA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2017/2018 – 13. KOLEJKA – 28.10.2017 R.
UNIA JANIKOWO – POLONIA BYDGOSZCZ 2:3 (1:0)
Bramki: Przemysław Kędziora 15′ karny, 60′ – Tomasz Sarnowski 52′ karny, 90+1′ karny, Robert Sawicki 63′

POLONIA: Świetlik – Gołata, Sarnowski, Kościecha, Januszewski – Kotyński, Melnyk, Sawicki, Kubacki, Koźbiał – Podolski.

Sędziował: Łukasz Zasada (Włocławek).
Żółte kartki: Losik, Kaczmarek (Unia) – Świetlik (Polonia).

Janikowianie objęli prowadzenie po kwadransie gry. Bramkarz Polonii sfaulował w polu karnym Przemysława Kędziorę, a sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Po przerwie, bydgoscy piłkarze ruszyli do ataków i w 53′ minucie doprowadzili do remisu. Losik sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Andrii Melnyka, a bramkarza gospodarzy z rzutu karnego Tomasz Sarnowski. Po godzinie gry, unici po raz drugi wyszli na prowadzenie i ponownie na listę strzelców wpisał się Kędziora. Radość z prowadzenia miejscowych trwała niespełna trzy minuty. Poloniści wyprowadzili wzorowy kontratak, którego na gola zamienił Robert Sawicki, uderzając z ok. osiemnastu metrów. Już w doliczonym czasie gry, w polu karnym ręką zagrał Radosław Kanik, a jedenastkę ponownie wykorzystał Sarnowski.

CUIAVIA INOWROCŁAW – CHEMIK BYDGOSZCZ 1:1 (1:0)
Bramki: Dariusz Słupski 6′ – Szymon Babiarz 70′

CHEMIK: Tatera – Czajka, Frasz, Żurowski, Osiński – Maziarz, Włosiński, Olszewski, Kot – Mik, D. Janicki.

Sędziował: Łukasz Bania (Toruń).
Żółte kartki:

Miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 6′ minucie, z rzutu wolnego uderzył Michał Kruszczyński. Piłkę co prawda odbił Tatera, ale do siatki wpakował ją Dariusz Słupski. Podopieczni Piotra Gruszki ruszyli do ataków, ale niecelnie uderzali Mik i Janicki. Chemikowi udało się wyrównać na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Szymon Maziarz. W końcówce, bohaterem mógł zostać Janicki, ale w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem Cuiavii.