Metropolia BydgoskaBydgoszczSportIV liga: Porażka piłkarzy Polonii
23.10.2017 | 12:28

IV liga: Porażka piłkarzy Polonii

Czwarta przegrana bydgoskich piłkarzy w IV lidze.

Na zdjęciu: Polonia przegrała czwarty mecz w tym sezonie

Piłkarze Polonii Bydgoszcz przegrali ze Startem Warlubie 2:5 (0:2) w meczu 12. kolejki IV ligi. To czwarta porażka bydgoskiego zespołu w tym sezonie.

Gospodarze już w pierwszej połowie powinni objąć prowadzenie, ale doskonałych okazji nie wykorzystali Rafał Kubacki i Robert Sawicki – ich strzały obronił bramkarz warlubian. Przyjezdni skontrowali i dwukrotnie udało im się skierować piłkę do siatki gospodarzy. Oba gole padły po stałych fragmentach gry. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę zdobył Mateusz Bujanowski, a tuż przed przerwą z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Tomasz Adamczyk.

Przyjezdni po przerwie podwyższyli wynik. Po kontratakach, bramkarza bydgoszczan pokonali Bartosz Fafiński i Jay Jaskólski. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami Patryka Podolskiego, ale to Start wywiózł ze stadionu przy ul. Sportowej komplet punktów. Zwycięstwo gości przypieczętował Bujanowski.

Dla Polonii to czwarta porażka w tym sezonie ligowym. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego, w 13. kolejce zagrają na wyjeździe z Unią Janikowo (sobota, 14:00).

IV LIGA – SEZON 2017/2018 – 11. KOLEJKA – 21.10.2017 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – START WARLUBIE 2:5 (0:2)
Bramki: Patryk Podolski 67′, 69′ – Mateusz Bujanowski 25′, 86′, Tomasz Adamczyk 44′, Bartosz Fafiński 54′, Jay Jaskólski 62′

POLONIA: Kmiecik – Sarnowski, Błaszkiewicz (64′ Kotyński), Januszewski (55′ Gołata), Kościecha – Koźbiał, Kubacki, Sawicki (79′ Dyksa), Melnyk – Kardasz, Podolski.

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski).
Żółte kartki: Podolski (Polonia) – Oblizajek (Start).