Bydgoszcz
22C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 24 • L 18
16C
Czw
18C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJak Łukasz Schreiber napędził Putinowi strachu. Mundial w Polsce, a nie w Rosji! [KOWALSKI NA LANY PONIEDZIAŁEK]
Władimir Putin
02.04.2018 | 09:18

Jak Łukasz Schreiber napędził Putinowi strachu. Mundial w Polsce, a nie w Rosji! [KOWALSKI NA LANY PONIEDZIAŁEK]

Wizja utraty Mundialu, o co jako pierwszy człowiek na ziemi postuluje Łukasz Schreiber, jest przecież bardzo realna - pisze Marcin Kowalski

Na zdjęciu: Władimir Putin musi mierzyć się z sankcjami związanymi z otruciem podwójnego szpiega Siergieja Skripala.

Fot. CC

Wizja utraty Mundialu, o co jako pierwszy człowiek na ziemi postuluje Łukasz Schreiber, jest bardzo realna. Proponuję, by mecz otwarcia Mistrzostw, Rosja – Arabia Saudyjska, w ramach premii dla pomysłodawcy, rozegrać na stadionie Zawiszy,

Marcin Kowalski

W ferworze krytycznych głosów wobec Rosji po otruciu w Anglii podwójnego szpiega Siergieja Skripala zagubiło się gdzieś stanowisko bydgoskiego posła PiS Łukasza Schreibera. Nasz parlamentarzysta zaproponował sankcje dużo bardziej dotkliwe dla Moskwy, od tych wprowadzanych przez społeczność międzynarodową. Na swoim twitterowym koncie dyplomatycznie pochwalił wielkich tego świata: „Ważne i słuszne decyzje odnośnie wydalenia rosyjskich dyplomatów zapadły dzisiaj w Europie i USA”. Jednak sam poszedł o krok dalej od wstrzemięźliwego Trumpa czy wystraszonej Merkel i udzielił im śmiałej wskazówki: „Właściwą karą byłoby zabranie Rosji organizacji na rzecz innego państwa, na przykład Polski”.

W oczekiwaniu na reakcję Moskwy, Waszyngtonu, Berlina, Brukseli i Zurychu (tam znajduje się siedziba federacji piłkarskiej FIFA) pozwolę sobie publicznie, w imieniu kibiców ze wsi Grodztwo (gdzie zamieszkuję), wyrazić uznanie dla odwagi posła Schreibera.

Podobno od kiedy Putin zapoznał się z jego wpisem, okupuje z ponosem (tłumaczenie z rosyjskiego – biegunką) kremlowską, ociekającą złotem ubikację, a w aptekach w okolicach Placu Czerwonego zaczyna brakować stoperanu. Dziennikarze rozwikłali przy okazji zagadkę tajemniczych zasłon w oknach w gabinecie Putina widocznych od strony Placu Senackiego. Doradca ds. bezpieczeństwa rosyjskiej głowy państwa dezinformował opinię publiczną, iż chodzi o kwestie estetyki. Dziś już wiemy, że to twitt Schreibera wprowadził taki popłoch wśród bezpośredniego otoczenia Władimira Władimirowicza, iż woleli skryć się przed światem za ciężkimi kotarami.

Wizja utraty Mundialu, o co jako pierwszy człowiek na ziemi postuluje Łukasz Schreiber, jest przecież bardzo realna. To nic, że do Mistrzostw pozostało jedynie 10 tygodni. Że Rosja przygotowuje się do nich od ponad siedmiu lat (FIFA przyznała jej Mundial w grudniu 2010), i w tym celu zbudowała oraz zmodernizowała 12 stadionów. Nie ma żadnego znaczenia, iż 32 reprezentacje z sześciu kontynentów od wielu miesięcy mają wynajęte w różnych częściach Rosji hotele, boiska treningowe, bazę itp. Nie liczy się skomplikowane logistycznie zorganizowanie lotów, noclegów dla kibiców, transportu itp.

Przecież do Mistrzostw zostało jeszcze ponad 70 dni, mamy więc, wg posła Schreibera, dość dużo czasu, by ten cały mundialowi majdan przenieść do Polski. 12 stadionów nie znajdziemy? Hoteli na 32 drużyny? Kibiców nie ugościmy, my, Polacy w stulecie swojej niepodległości? Poradziliśmy sobie z EURO, Światowymi Dniami Młodzieży, przejmiemy też Mundial!

Proponuję, by mecz otwarcia Mistrzostw Rosja – Arabia Saudyjska, w ramach premii dla pomysłodawcy, rozegrać na stadionie Zawiszy, a honorowo pierwszy gwizdek dmuchnie Łukasz Schreiber. Niech cały świat zobaczy tego, co Putinowi się nie kłaniał.

 

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści