Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJak uniknąć hałasu podczas podróży pociągiem?
pkp
17.03.2016 | 16:37

Jak uniknąć hałasu podczas podróży pociągiem?

Na zdjęciu: Fragment plakatu informującego o wprowadzeniu nowej usługi

Fot. materiały prasowe

Odpowiedź na tytułowe pytanie znalazł jeden z przewoźników kolejowych – PKP Intercity. 14 kwietnia wprowadzona będzie nowa usługa, jaką jest możliwość przejazdu w Strefie Ciszy.

Z takiej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie podróżujący pociągami Express Intercity Premium (Pendolino). To właśnie w tych pojazdach pojawią się Strefy Ciszy. W każdym składzie Pendolino w wagonie nr 7 będą stworzone miejsca przeznaczone dla osób potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju. W Strefie Ciszy nie będzie można prowadzić rozmów telefonicznych, słuchać głośnej muzyki oraz rozmawiać z innymi.W wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Jedną z zasad ma być również wyłączenie dźwięku w telefonie, tablecie czy laptopie.

Skąd pomysł stworzenia takiej strefy? – Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w Strefie Ciszy pojawiła się także w trakcie badań jakie prowadziliśmy. Ponad połowa respondentów uznała wtedy Strefę Ciszy za atrakcyjne rozwiązanie – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity. Podczas 2-miesięcznego pilotażu przewoźnik sprawdzi zainteresowanie usługą oraz zbierze uwagi i doświadczenia pasażerów korzystających ze specjalnie wyznaczonych miejsc.

Cena biletu za przejazd w Strefie Ciszy jest taka sama, jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu bilety, pasażer może wybrać miejsce w części standardowej lub w Strefie Ciszy. Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż biletów. Można nabyć je w kasach na dworcach oraz przez internetowy system sprzedaży e-IC.

Powiązane treści