Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJak uniknąć hałasu podczas podróży pociągiem?
pkp
17.03.2016 | 16:37

Jak uniknąć hałasu podczas podróży pociągiem?

PKP Intercity testuje nową usługę przeznaczoną dla podróznych potrzebujących ciszy.

Na zdjęciu: Fragment plakatu informującego o wprowadzeniu nowej usługi

Fot. materiały prasowe

Odpowiedź na tytułowe pytanie znalazł jeden z przewoźników kolejowych – PKP Intercity. 14 kwietnia wprowadzona będzie nowa usługa, jaką jest możliwość przejazdu w Strefie Ciszy.

Z takiej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie podróżujący pociągami Express Intercity Premium (Pendolino). To właśnie w tych pojazdach pojawią się Strefy Ciszy. W każdym składzie Pendolino w wagonie nr 7 będą stworzone miejsca przeznaczone dla osób potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju. W Strefie Ciszy nie będzie można prowadzić rozmów telefonicznych, słuchać głośnej muzyki oraz rozmawiać z innymi.W wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Jedną z zasad ma być również wyłączenie dźwięku w telefonie, tablecie czy laptopie.

Skąd pomysł stworzenia takiej strefy? – Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w Strefie Ciszy pojawiła się także w trakcie badań jakie prowadziliśmy. Ponad połowa respondentów uznała wtedy Strefę Ciszy za atrakcyjne rozwiązanie – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity. Podczas 2-miesięcznego pilotażu przewoźnik sprawdzi zainteresowanie usługą oraz zbierze uwagi i doświadczenia pasażerów korzystających ze specjalnie wyznaczonych miejsc.

Cena biletu za przejazd w Strefie Ciszy jest taka sama, jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu bilety, pasażer może wybrać miejsce w części standardowej lub w Strefie Ciszy. Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż biletów. Można nabyć je w kasach na dworcach oraz przez internetowy system sprzedaży e-IC.

Powiązane treści