Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoJak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym UTP? [WIDEO]
02.02.2017 | 12:47

Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym UTP? [WIDEO]

Do sieci trafił najnowszy spot promujący Uniwersytet Dziecięcy UTP.

Dzieci, już w wieku od 6 do 12 lat, mogą poczuć się jak prawdziwi studenci! Umożliwia to udział w zajęciach prowadzonych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Spotkania odbywają się co miesiąc.

W zajęciach uczestniczyć będą osoby w wieku od 6 do 12 lat. Celem spotkań jest nie tylko zainteresowanie ich poznawaniem świata nauki, ale również pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. – Chcemy poprzez ciekawe wykłady rozwijać zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi i przyrodniczymi oraz przybliżyć im mechanizmy funkcjonowania otaczającego je świata – wyjaśniają organizatorzy.

Nauka na Uniwersytecie Dziecięcym trwa 3 lata. Po ukończeniu każdego roku, dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy, które mają charakter symboliczny. Roczny udział kosztuje 100 zł. Mali studenci spotykają się co miesiąc na jednogodzinnych wykładach. W trakcie zajęć są pod opieką wolontariuszy Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Podczas zjazdów organizowane są również wykłady dla rodziców, które trwają nieco krócej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ud.utp.edu.pl.

Powiązane treści