Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJaka funkcja Teatru Kameralnego? Miasto pyta mieszkańców
Teatr Kameralny - LG (2)
23.02.2016 | 14:02

Jaka funkcja Teatru Kameralnego? Miasto pyta mieszkańców

Na zdjęciu: Wkrótce rozpocznie się remont budynku przy ul. Grodzkiej.

Fot. Leszek Grabowski

W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zostanie opracowana koncepcja odbudowy gmachu Teatru Kameralnego. Ratusz przeprowadzi z mieszkańcami Bydgoszczy konsultacje mające na celu wybranie przyszłej funkcji nowej placówki.

Koncepcja i projekt odbudowy gmachu mają zostać opracowane jeszcze w bieżącym roku. Obecnie miasto konsultuje się ze specjalistami oraz odbywa wizyty w innych ośrodkach. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2017-2018 z wykorzystaniem środków unijnych, a również w przyszłym roku zostaną przeprowadzone działania związane z procedurą utworzenia nowej instytucji kultury oraz z powołaniem dyrektora.

Wstępnie placówka ma pełnić funkcje teatru dramatycznego i muzycznego z wiodącą rolą teatru dla dzieci i młodzieży. To właśnie przygotowanie oferty dla młodego widza było postulowane podczas jesiennego kongresu teatralnego oraz przez wielu uczestników warsztatów planowania strategii rozwoju kultury. Bydgoszcz jest obecnie jedynym miastem wojewódzkim, które nie posiada własnego teatru dla dzieci.

Mieszkańcy miasta mogą od poniedziałku wypełniać ankietę na temat zagospodarowania obiektu dawnego Teatru Kameralnego. Oprócz wyrażenia zdania o potrzebie rewitalizacji budynku przy ul. Grodzkiej bydgoszczanie mogą także wybrać, jakie będzie zadanie nowego teatru. Wśród opcji pojawiają się propozycje teatru dramatycznego, teatru muzycznego, teatru dla dzieci i młodzieży oraz obiektu wielofunkcyjnego z przewagę jednego z wymienionych typów. Ankiety można oddawać do końca marca drogą tradycyjną lub internetową.

Powiązane treści