Bydgoszcz
23C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 23 • L 23
23C
Pt
21C
Sob
23C
Nd
20C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJaka przyszłość hokejowego BKS-u? Klub wnioskuje do ratusza o dofinansowanie
bks bydgoszcz, hokej
06.04.2018 | 10:55

Jaka przyszłość hokejowego BKS-u? Klub wnioskuje do ratusza o dofinansowanie

Bydgoscy hokeiści wywalczyli prawo występu w I lidze.

Na zdjęciu: Czy bydgoski zespół hokejowy przystąpi do pierwszoligowych rozgrywek?

Fot. Archiwum

Jaka przyszłość bydgoskiego hokeja? Klub toczy rozmowy z ratuszem w sprawie dofinansowania Budowlanego KS.

Po triumfie w finałowym meczu II ligi grupy zachodniej przeciwko Warsaw Capitals 11:3, hokeiści BKS-u wywalczyli prawo występu w rozgrywkach I ligi. Czy przystąpią do nich?

– Potrzebujemy budżetu w wysokości 500 tysięcy złotych, my jako klub takich środków nie posiadamy – mówi Adam Witkowski, prezes Budowlanego KS. Jeszcze przed świętami spotkał się on z odpowiedzialnym za sport w miejskim ratuszu Adamem Soroko. – Dyrektor Soroko jest pozytywnie nastawiony do hokeja i do potrzeb klubu, ale decyzja musi zapaść u prezydenta, czy ratusz będzie w stanie wspomóc nas finansowo – dodaje Witkowski. Jak udało nam się dowiedzieć, włodarze bydgoskiego klubu zawnioskowali o wsparcie w wysokości 250 tysięcy złotych.

Prezes Witkowski nie ukrywa, że klub chce przystąpić do pierwszoligowych rozgrywek. – Dyrektor wydziału sportu w ratuszu widział już przygotowany przez nas kosztorys – zaznacza. Ale mówi wprost, że jeśli nie będzie takiego wsparcia finansowego, to klub nadal grać będzie w II lidze.

Hokeiści w ten weekend zagrają w towarzyskim turnieju w Krynicy, gdzie ich grupowymi rywalami będą zespoły Hockey Team Oświęcim i Sigma Katowice. Za dwa tygodnie (21/22 kwietnia) odbędzie się turniej na TorBydzie, gdzie obok BKS-u zagrają także Sisu Bydgoszcz, Nesta Toruń i Oliwa Gdańsk.

Powiązane treści