Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJakie zwierzęta można spotkać na łące w Myślęcinku?
pointed-flower-1420072_1280
17.07.2016 | 08:15

Jakie zwierzęta można spotkać na łące w Myślęcinku?

Na zdjęciu: Uczestnicy konkursu powinni zwrócić uwagę na miejsca takie, jak to pokazane na zdjęciu.

Fot. wolny dostęp

Tytułowe pytanie skierowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Pracownicy Myślęcinka zachęcają ich, by swoje odpowiedzi przedstawiły w formie np. rysunku, obrazu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

W konkursie plastycznym udział mogą wziąć nie tylko dzieci, ale również gimnazjaliści i licealiści. Dzieła będą oceniane w czterech kategoriach, które zostały wytypowane na podstawie wieku potencjalnych uczestników. Wyróżniono następujące grupy: dzieci przedszkolne, dzieci klas I-III, dzieci klas IV-VI, młodzież gimnazjalna i licealiści.

Tworzone przez nich prace powinny ukazać ekosystem jako zespół powiązanych ze sobą gatunków. Mogą to być portrety roślin lub zwierząt albo obrazy przedstawiające łąkę. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat zwierząt i roślin występujących na łące.

Technika prac może być dowolna, lecz ich format nie może być większy niż A3. Dzieła można przynosić osobiście lub wysyłać na adres parku. Termin dostarczania prac upłynie 28 sierpnia, a wyniki zostaną ogłoszone 6 września. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się kilka dni później. Dokładny termin tego wydarzenia będzie podany na stronie internetowej Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Powiązane treści