Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJakub Bednaruk pozytywnie ocenia turniej w Elblągu. „Gramy z samym topem”
Jakub Bednaruk, Łuczniczka Bydgoszcz - SG
11.09.2017 | 10:28

Jakub Bednaruk pozytywnie ocenia turniej w Elblągu. „Gramy z samym topem”

Łuczniczka zajęła czwarte miejsce w Falkon Cup.

Na zdjęciu: Jakub Bednaruk ocenił turniej w Elblągu.

Fot. Stanisław Gazda

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali oba mecze towarzyskiego turnieju Falkon Cup o Puchar Prezydenta Elbląga i zajęli w nim czwarte miejsce. Rozegrane pojedynki podsumował szkoleniowiec Łuczniczki, Jakub Bednaruk.

z Elbląga Szymon Fiałkowski

Dla bydgoskich siatkarzy turniej w Elblągu był pierwszym tego typu sprawdzianem przedsezonowym. Dość powiedzieć, że organizatorom udało się zaprosić do udziału w zawodach także mistrza kraju ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (stawiła się jednak bez reprezentantów kraju), a także Trefla Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Łuczniczka w półfinale uległa 1:3 gdańszczanom, zaś w meczu o trzecią lokatę po tie-breaku przegrała z ZAKSĄ.

Jak szkoleniowiec Łuczniczki podsumowuje mecze w wykonaniu swoich zawodników? – Jeśli chodzi o mecz z Treflem, to dwa pierwsze sety nie są do zapomnienia. Graliśmy na równi do pewnego poziomu, potem dostaliśmy trzy zagrywki flotem i rywal od stanu 20:20, odskoczył nam na 23:20. Biliśmy się, walczyliśmy. Mieliśmy bardzo dużą szansę, żeby zagrać tie-breaka, ale Bartek Filipiak, który dał nam ognia w tym pojedynku, potknął się na kontrze.

Dużo gorszy nastrój Jakub Bednaruk miał po meczu z ZAKSĄ. – Kompletnie nie rozumiem tego, co stało się z nami w tie-breaku, bowiem w trzech ustawieniach przegrywaliśmy 4:12. Muszę ten mecz obejrzeć na spokojnie. Powinniśmy ten mecz skończyć 3:1, ale zamiast dokończyć dzieła, to podaliśmy rękę przeciwnikowi i to była konsekwencja zarówno końcówki czwartej partii, jak i całej piątej – przyznał trener bydgoskiego zespołu. Mimo to sam turniej ocenia pozytywnie. – Generalnie turniej na plus, mamy sporo rzeczy w grze już wypracowanych na treningu, nad innymi będziemy pracować, natomiast na chłodno zdiagnozowałem dwa problemy, które się pojawiły i będziemy na treningach nad tym pracować. Nie jest przyjemnie przegrywać, ale każdy mecz gramy lepiej niż poprzedni. W naszej grze nie ma przypadku, styl wypracowujemy – dodał Bednaruk.

W nadchodzący weekend bydgoszczanie zagrają w XII Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka. W pierwszym meczu turnieju rywalem bydgoszczan będzie Onico Warszawa (piątek, 18.00). – Mamy duże szczęście, bo mecze kontrolne przed startem ligi gramy z samym topem. Cieszę się z tego, bo jeśli mamy znaleźć swoje problemy, to tylko grając przeciwko mocnym ekipom, bo wiemy wówczas, gdzie są nasze braki – zakończył Jakub Bednaruk.


Powiązane treści