Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJakub Mendry: Grzegorz Gruszka chce zaistnieć. Szkodzi koalicji
Jakub Mendry
18.01.2016 | 15:06

Jakub Mendry: Grzegorz Gruszka chce zaistnieć. Szkodzi koalicji

Na zdjęciu: Jakub Mendry

Fot. ST

Jakub Mendry zwołał w poniedziałek konferencję prasową. Jej tematem była działalność Grzegorza Gruszki, który – zdaniem radnego klubu SLD-Lewica Razem – szkodzi koalicji rządzącej miastem i nie docenia jej sukcesów.

W ostatnich tygodniach Grzegorz Gruszka, były poseł SLD, kilka razy zabierał głos, aby skomentować poczynania władz miasta. Mówił m.in. o opłatach za wywóz śmieci. Aktywność Gruszki nie spodobała się Jakubowi Mendremu. – Jako radny klubu SLD-Lewica Razem, choć nigdy nie byłem członkiem SLD, czuję się niekomfortowo, gdy działanie członka partii ośmiesza nasz cały klub – mówił Mendry. Jego zdaniem wygłaszana krytyka ma służyć jedynie zdobyciu rozgłosu, gdyż swoje wątpliwości Gruszka mógłby omówić z partyjnymi kolegami i koalicjantem. – W najbliższym czasie odbędą się wybory do lokalnych władz SLD. Może pan Gruszka zamierza kandydować i próbuje teraz zaistnieć – mówi Mendry.

Radny zaapelował do rządzących lokalnymi strukturami partii, aby ci zajęli stanowisko w tej sprawie lub nawet wykluczyli Gruszkę z SLD. – Pan Gruszka widzi same negatywy i nie jest w stanie dostrzec żadnych sukcesów ani rozwoju miasta. Nie zauważa, że bezrobocie spada, że dobrze wykorzystujemy środki unijne i że mamy coraz lepsze pozycje i oceny w różnych rankingach – podkreślał Mendry.

Powiązane treści