Bydgoszcz
14C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 14 • L 14
12C
Sob
11C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJazda bez biletu nie popłaca. Bo może skończyć się w policyjnym areszcie
kontrola biletów Bydgoszcz
01.04.2016 | 09:57

Jazda bez biletu nie popłaca. Bo może skończyć się w policyjnym areszcie

Kontrola biletów okazała się dla 31-letniego mężczyzny źródłem poważnych problemów.

Na zdjęciu: Kontrolerzy biletów chcieli potwierdzić tożsamość mężczyzny u policjantów.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

W środę policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, a także posiadanie narkotyków. Wpadł, bo podczas kontroli w autobusie okazało się, że nie ma biletu.

Po ujawnieniu gapowicza kontrolerzy pojechali z nim na pętlę autobusową na Glinkach, gdzie poprosili mundurowych o potwierdzenie jego danych osobowych. Weryfikacji dokonał przybyły z komisariatu na Wyżynach patrol. – Zachowanie mężczyzny wzbudziło jednak podejrzenia funkcjonariuszy – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Policjanci postanowili więc dokładnie sprawdzić 31-latka. W trakcie kontroli okazało się, że posiada on przy sobie szklaną lufkę i worek z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Na dodatek, w torbie sportowej, którą posiadał mężczyzna, znaleziono rzeczy skradzione z dwóch sklepów sportowych. – Posiadały one jeszcze metki oraz zabezpieczenia. Zatrzymany ukradł je tego samego dnia – dodaje podkom. Słomski.

W efekcie 31-latek ściągnął na siebie poważne problemy. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania nielegalnych środków odurzających. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Powiązane treści