Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 4
2C
Pon
-1C
Wt
0C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie
zatrzymanie_gdynia_policja_KWP
29.10.2017 | 10:28

Jechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie

Nietypowe sceny rozegrały się na pograniczu osiedla Leśnego oraz Bartodziejów.

Na zdjęciu: Za próbę wręczenia łapówki dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Dwaj obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu po tym, jak próbowali wręczyć łapówkę funkcjonariuszom, którzy zatrzymali ich podczas nieprawidłowego poruszania się ulicą Wyszyńskiego.

W minioną środę krótko po godzinie 1:30 patrol jadący ulicą Modrzewiową zauważył dwie ciężarówki jadące pod prąd. – Policjanci natychmiast pojechali ich zatrzymać. Doszło do tego na wysokości wiaduktu kolejowego – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Mundurowi kazali obu kierowcom zjechać na właściwy pas ruchu, po czym postanowili ich sprawdzić.

Efektem kontroli były mandaty w wysokości 300 złotych. Wówczas mężczyźni wyjęli po dwa banknoty 100-złotowe i zaproponowali je funkcjonariuszom w zamian za „załatwienie sprawy”. I załatwili sobie, tyle że pobyt w policyjnym areszcie. Tam usłyszeli zarzut wręczenia łapówki, za co grozi kara do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

51-latek oraz jego o jedenaście lat młodszy kolega przyznali się do zarzucanego im czynu. Za popełnione wcześniej wykroczenie i tak zostali ukarani mandatem. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Powiązane treści