Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
24C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie
zatrzymanie_gdynia_policja_KWP
29.10.2017 | 10:28

Jechali pod prąd ulicą Wyszyńskiego. Miał być mandat, a grozi im więzienie

Nietypowe sceny rozegrały się na pograniczu osiedla Leśnego oraz Bartodziejów.

Na zdjęciu: Za próbę wręczenia łapówki dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Dwaj obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu po tym, jak próbowali wręczyć łapówkę funkcjonariuszom, którzy zatrzymali ich podczas nieprawidłowego poruszania się ulicą Wyszyńskiego.

W minioną środę krótko po godzinie 1:30 patrol jadący ulicą Modrzewiową zauważył dwie ciężarówki jadące pod prąd. – Policjanci natychmiast pojechali ich zatrzymać. Doszło do tego na wysokości wiaduktu kolejowego – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Mundurowi kazali obu kierowcom zjechać na właściwy pas ruchu, po czym postanowili ich sprawdzić.

Efektem kontroli były mandaty w wysokości 300 złotych. Wówczas mężczyźni wyjęli po dwa banknoty 100-złotowe i zaproponowali je funkcjonariuszom w zamian za „załatwienie sprawy”. I załatwili sobie, tyle że pobyt w policyjnym areszcie. Tam usłyszeli zarzut wręczenia łapówki, za co grozi kara do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

51-latek oraz jego o jedenaście lat młodszy kolega przyznali się do zarzucanego im czynu. Za popełnione wcześniej wykroczenie i tak zostali ukarani mandatem. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Powiązane treści