Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJedna z fordońskich linii autobusowych zawieszona. Wkrótce kolejne zmiany
Wnętrze autobusu - LG
26.09.2016 | 16:04

Jedna z fordońskich linii autobusowych zawieszona. Wkrótce kolejne zmiany

Koniec sezonu letniego oznacza cykl zmian w funkcjonowaniu komunikacji na terenie miasta.

Na zdjęciu: Dwie linie autobusowe czekają od początku przyszłego miesiąca zmiany w rozkładach jazdy.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W minioną niedzielę swoje tegoroczne kursowanie zakończyła linia nr 75 łącząca pętlę na osiedlu Przylesie z Ostromeckiem. Ale to nie zamyka katalogu zmian, które po sezonie wakacyjnym przewidzieli drogowcy.

ZOBACZ TAKŻE: Na ulicy Nakielskiej pojawiło się dodatkowe oznakowanie. Ma ochronić kierowców i… wiadukt

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, przejazdy linii nr 75 zostały zawieszone zgodnie z wcześniej przyjętym planem. Funkcjonowała ona od końca kwietnia i w dni weekendowe oraz święta obsługiwała pasażerów z terenu kilku fordońskich osiedli, w tym wspomnianego już Przylesia oraz osiedla Tatrzańskiego i Starego Fordonu. Dziennie realizowanych było siedem kursów, głównie w godzinach popołudniowych.

Na powakacyjne zmiany muszą – i to już od soboty – przygotować się ponadto osoby podróżujące liniami nr 52 oraz 73. W przypadku tej pierwszej od 1 października znikną weekendowe kursy wydłużone do Myślęcinka (pozostaną jednak obecne w rozkładzie przejazdy w stronę Podkowy). Linia nr 73 w sezonie jesienno-zimowym nie będzie z kolei realizowała wariantu z dojazdem do dworca na Bielawach. Korzystały z niej głównie osoby korzystające z działek przy ulicy Inwalidów.

Z rozkładem jazdy obejmującym również przygotowywane korekty można zapoznać się [TUTAJ].

Powiązane treści