Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 22 • L 21
21C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
23C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJedna z najlepszych szkół średnich w Polsce zostanie zmodernizowana. Zyska nową salę sportową [WIZUALIZACJE]
Zespół Szkół Elektronicznych Bydgoszcz
10.06.2018 | 12:46

Jedna z najlepszych szkół średnich w Polsce zostanie zmodernizowana. Zyska nową salę sportową [WIZUALIZACJE]

Budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i potrwa do połowy 2019 roku.

Na zdjęciu: Nowa sala ZS Elektronicznych będzie dysponowała trybunami na 250 osób.

Fot. wizualizacje UM Bydgoszcz

Jeszcze w czerwcu ma rozpocząć się budowa nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół Elektronicznych przy ulicy Karłowicza. Inwestycja pochłonie 14 milionów złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: I Liceum Ogólnokształcące zyska nową halę sportową. Podpisano umowę na jej budowę

W miniony czwartek podpisano umowę między miastem a bydgoską spółką PUBR, która wygrała przetarg na wzniesienie nowej sali dla szkoły. Będzie ona miała 43 metry długości i 23 metry szerokości, co ma umożliwić równoległą realizację zajęć nawet dla trzech grup uczniów. Obecna sala (o wymiarach 20 x 12 metrów) ogranicza się do potrzeb zaledwie jednej klasy. W nowej hali powstaną boiska do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe umieszczone w poprzek) oraz siatkówki (główne oraz dwa treningowe). W ramach inwestycji powstaną też trybuny na 250 osób oraz siłownia, sala fitness, a także zaplecze dla nauczycieli, sędziów oraz szatnie.

Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Ich realizacja zbiegła się w czasie z 50-leciem istnienia Zespołu Szkół Elektronicznych. – Już wiemy, że do szkolnej kroniki za ten rok trafi kolejne ważne wydarzenie – właśnie rozpoczęcie budowy hali – mówi dyrektor ZSE Roman Wojciechowski. Zakończenie budowy zaplanowano na połowę przyszłego roku, a jej koszt to niespełna 14 mln zł.

ZS Elektronicznych od lat zajmuje czołowe pozycje w prestiżowym rankingu „Perspektywy” wskazującym najlepsze szkoły średnie w kraju. Flagowym okrętem szkoły jest Technikum Elektroniczne, które w roku 2017 zostało uznane za najlepsze w kraju, a w tegorocznej edycji zajęło drugie miejsce. – Nowy obiekt przyczyni się do rozwoju bazy sportowej szkoły, ale przede wszystkim – pasji uczniów. Oprócz sukcesów w nauce nasza młodzież osiąga także bardzo dobre wyniki w sporcie – przekonuje dyrektor Wojciechowski. Od trzech lat uczniowie ZSE mają do dyspozycji również wielofunkcyjne boisko na otwartej przestrzeni.

Budowa hali dla Zespołu Szkół Elektronicznych to jedna z kilku inwestycji planowanych przy bydgoskich szkołach. Niemal równolegle będzie toczyć się budowa hali przy I Liceum Ogólnokształcącym na placu Wolności, a w kolejce są (ze startem również planowanym na obecy rok) – budowa nowego obiektu sportowo-rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej oraz sali rehabilitacyjno-sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 przy ul. Granicznej na Okolu.


Powiązane treści