Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleJerzy Owsiak: Zamówiliśmy sprzęt i wręczymy go strażakom w Bydgoszczy
jerzy owsiak wikipedia
07.09.2017 | 21:07

Jerzy Owsiak: Zamówiliśmy sprzęt i wręczymy go strażakom w Bydgoszczy

WOŚP pomoże strażakom, którzy pracowali po nawałnicach.

Na zdjęciu: Jerzy Owsiak poinformował o pomocy strażakom.

Fot. wikipedia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomoże strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego. Już wkrótce na Wyspie Młyńskiej uroczyście przekaże sprzęt.

Trzy tygodnie temu WOŚP zwróciła się do Ochotniczych Straży Pożarnych o wskazanie sprzętu, który będzie przydatny w codziennej pracy jednostek. – Skontaktowaliśmy się z 13 sztabami kryzysowymi z terenów dotkniętych nawałnicami i ustaliliśmy, że nasza pomoc trafi do prawie 200 jednostek OSP – tłumaczy Owsiak.

Do strażaków wkrótce trafią piły spalinowe Stihl, agregaty prądotwórcze, motopompy szlamowe oraz sprzęt medyczny – torby R1, deski ortopedyczne, defibrylatory i fantomy. – Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą ze wszystkich wpłat, darowizn, które do nas wpływają przez cały rok. Wyszliśmy z założenia, że nie organizujemy żadnej dodatkowej zbiórki, tylko w takiej sytuacji zadziałamy natychmiastowo – mówi Owsiak.

Sprzęt za 1,5 mln zł został już zamówiony i 6 października zostanie przekazany strażakom na Wyspie Młyńskiej. Podobną akcję WOŚP przeprowadziła siedem lat temu – wtedy pomogła 444 jednostkom OSP.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail