Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -4 • L -4
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJesień z dinozaurami. Pomysł na szkolną wycieczkę lub rodzinny weekend
14273299_1187681137957188_346744261_o
09.09.2016 | 09:30

Jesień z dinozaurami. Pomysł na szkolną wycieczkę lub rodzinny weekend

O spotkaniu z dinozaurami marzy wiele dzieci.

Na zdjęciu: Dinozaury w JuraParku w Solcu Kujawskim.

Fot. mp

Naturalnej wielkości rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów to coś, co chcą zobaczyć przede wszystkim dzieci. Warto więc sprawić im tę radość i zabrać do miejsca, w którym są dinozaury. Gdzie to jest? 

W Bydgoszczy takie obiekty umieszczone są w Myślęcinku. Znajduje się tam Park Rozrywki – Zaginiony Świat. Poznając kolejne okresy dziejów Ziemi można zobaczyć ponad 50 dinozaurów. Znacznie więcej, bo ponad 100 obiektów znajduje się w JuraParku w Solcu Kujawskim położonym nieopodal miasta nad Brdą. Oba obiekty czynne są codziennie, a nie tylko od poniedziałku do piątku.

Ile trzeba zapłacić, by zobaczyć dinozaury? W Myślęcinku wejściówka kosztuje już 5 zł, lecz za tę kwotę nie będziemy mogli skorzystać z urządzeń rozrywkowych znajdujących się w Parku Rozrywki. Cena bilety uzależniona jest od liczby atrakcji, które chcemy sprawdzić. Bilet wstępu do JuraParku kosztuje ok. 20 zł, lecz tutaj w cenie uwzględnione jest m.in. korzystanie z większości urządzeń znajdujących się w parku rozrywki. Ponadto w JuraParku do końca września trwa specjalna jesienna promocja dla szkół. Przy grupie co najmniej 25 osób można kupić bilety nawet o 25% taniej. Taka wycieczka musi odbyć się we wrześniu lub październiku tego roku. Dokładny opis oferty znajduje się na stronie internetowej www.juraparksolec.pl.

Podczas wizyt w we wspomnianych wyżej miejscach można nie tylko zobaczyć naturalnej wielkości dinozaury, ale również m.in. robić sobie z nimi zdjęcia. Najbardziej popularna jest fotografia, na której dana osoba znajduje się w paszczy dinozaura. Dla niektórych jest to niemalże obowiązkowy punkt wizyty w parku z rekonstrukcjami mezozoicznych gadów i płazów. Może też się na to skusisz?

Podobne wpisy

Powiązane treści