Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJest decyzja w sprawie remontu stadionu w Fordonie. Będzie nowy wykonawca
stadion piwnika ponurego bydgoszcz
22.11.2018 | 12:30

Jest decyzja w sprawie remontu stadionu w Fordonie. Będzie nowy wykonawca

Na zdjęciu:

Fot. BB

Remont stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego jest wciąż wstrzymany. Ratusz podjął już kroki mające na celu znalezienie nowego wykonawcy prac.

Przetarg na położenie nowej murawy i nawierzchni bieżni lekkoatletycznej wygrała warszawska firma DBM Services. Prace, które miały się zacząć w sierpniu, rozpoczęły się 21 września – jednak po wykonaniu rozbiórek na placu budowy zapadła cisza. Na początku listopada ratusz, zapytany przez nas o przyczyny przestoju, poinformował o kłopotach ze spółką.

– Od początku wykonawca realizujący prace na stadionie przy ulicy Piwnika-Ponurego wymaga ciągłego wzywania do realizacji kolejnych etapów zadania. Prowadzimy codzienny monitoring tego co się dzieje na budowie, stwierdzając brak oczekiwanych działań i nienależytą jakość wykonanych prac – przekazała MetropoliaBydgoska.PL Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ponura atmosfera na Piwnika-Ponurego. Remont stadionu wstrzymany


Ratusz zapowiedział, że wezwał wykonawcę do wznowienia prac, zapowiadając jednak, że w wypadku braku wymaganej mobilizacji, uruchomiona zostanie procedura rozwiązania zawartej umowy z wykonawcą z jego winy. Co prawda w ubiegłym tygodniu na Piwnika pojawiły się wywrotki z piaskiem, lecz ruch na placu budowy był widoczny tylko przez jeden dzień. W dodatku okazało się, że podobne problemy z firmą DBM ma Lublin -przedsiębiorstwo nie wznowiło prac na obiekcie tamtejszego klubu Sygnał. Urząd miasta w Lublinie wypowiedział umowę DBM i poszukuje już innej spółki, która dokończy remont.

Dziś dowiedzieliśmy, że również Miasto Bydgoszcz zamierza zerwać umowę z nierzetelnym wykonawcą. Kolejny przetarg na wykonawcę robót ma zostać ogłoszony na przełomie grudnia i stycznia.

– Priorytetem dla nas jest, by mieszkańcy jak najszybciej mogli korzystać z obiektu, podjęliśmy kroki w celu rozwiązania umowy z winy wykonawcy tj. opóźnień i nieuzasadnionej przerwy w wykonywaniu robót budowlanych. Jesteśmy w trakcie prowadzenia działań formalnych przewidzianych w umowie m.in. inwentaryzacji wykonanych robót i naliczenia kar – przekazała rzecznik prezydenta Bydgoszczy.


Powiązane treści