Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H -1 • L -1
-2C
Pon
-4C
Wt
-8C
Sr
-9C
Czw
-8C
Pt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJest szansa na rządowe wsparcie? Prezydent Bruski zwrócił się do ministerstwa
Brda, Wyspa Młyńska, Pit1233
05.04.2016 | 14:24

Jest szansa na rządowe wsparcie? Prezydent Bruski zwrócił się do ministerstwa

Projekt Rzeka możliwości nie otrzymał w marcu dotacji z Ministerstwa Rozwoju.

Na zdjęciu: Zgłoszony przez miasto program obejmował m.in. aktywizację społeczno-gospodarczą terenów śródmiejskich

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Ratusz nadal zabiega o pozyskanie rządowej dotacji na projekt „Rzeka możliwości”. W niedawno zakończonym konkursie bydgoski wniosek nie został zakwalifikowany do grona dwudziestu najlepszych projektów, które otrzymają pomoc z Ministerstwa Rozwoju.

W marcu rozstrzygnięto konkurs „Modelowa Rewitalizacja Miast”, w ramach którego dwadzieścia samorządów otrzymało rządowe wsparcie. Bydgoszcz zgłosiła projekt „Rzeka możliwości” zakładający dalszą ekspansję w kierunku wody – program obejmował aktywizację społeczno-gospodarczą terenów śródmiejskich, a także znajdujących się na obszarze Starego Fordonu. Pomysł miasta zdobył 476 punktów i został sklasyfikowany na dwudziestej pierwszej lokacie.

W pierwszych dniach kwietnia ratusz przedstawił Ministerstwu Rozwoju wniosek o rozszerzenie listy zakwalifikowanych projektów. „Prezydent Bruski wystąpił o przekazanie karty oceny projektu oraz zwrócił się o rozszerzenie listy zwycięskich projektów” – informuje koordynator Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej, Michał Sztybel. W argumentacji miasto odnosi się do przekazanej samorządom kwoty. Konkurs zakładał rozdysponowanie 70 mln zł, tymczasem przyznane dofinansowanie dla dwudziestu projektów wynosi zaledwie 43,7 mln zł. Bydgoszcz wnioskowała o wsparcie w wysokości niespełna 4 mln zł.

Powiązane treści