Bydgoszcz
9C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 9 • L 9
6C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJest wyrok w procesie Bruski-Dzakanowski. „Będzie druga instancja, sąd nie wziął wszystkiego pod uwagę”
Sąd Okręgowy_Bruski kontra Dzakanowski_SG (6)
21.05.2018 | 16:38

Jest wyrok w procesie Bruski-Dzakanowski. „Będzie druga instancja, sąd nie wziął wszystkiego pod uwagę”

Radny po wydaniu wyroku skomentował całą sprawę.

Na zdjęciu: Bogdan Dzakanowski musi przeprosić prezydenta Bydgoszczy. Radny zapowiedział apelację od wyroku.

Fot. Stanisław Gazda

Zeznania radnego Bogdana Dzakanowskiego w części nie były wiarygodne – tak orzekł bydgoski sąd i nakazał, aby ten przeprosił prezydenta Rafała Bruskiego.

Radny musi przeprosić prezydenta Bydgoszczy za oskarżenie, że ten był pod wpływem alkoholu podczas sesji rady miasta w marcu ubiegłego roku i odczytać ich treść podczas sesji Rady Miasta. Po uprawomocnieniu się wyroku przeprosiny mają zostać wydane w bydgoskich mediach. Ponadto Dzakanowski musi zapłacić pięć tysięcy złotych dla ośrodka „SOS dla trzeźwości” i 2496 zł dla powoda kosztem zwrotu środków postępowania sądowego.

Dobra osobiste powoda zostały naruszone i to zostało wykazane w postępowaniu – uzasadniał sędzia Rafał Szurka, kiedy wydawał wyrok. Tłumaczył też, że zeznania, jakie na poprzedniej rozprawie składał radny, w części nie były wiarygodne, a zachowanie radnego było bezprawne.

Sam radny Dzakanowski również ustosunkował się do poniedziałkowego wyroku. – Będzie uzasadnienie wyroku, będzie druga instancja – przyznał radny, dając do zrozumienia, że będzie odwoływał się. – Moim zdaniem sąd nie wziął wszystkiego pod uwagę – dodał Dzakanowski.

Rafała Bruskiego w momencie wydawania wyroku nie było na sali. Ratusz reprezentował mecenas Michał Polak.

Powiązane treści