Bydgoszcz
10C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
10C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaKALENDARZ WYDARZEŃJubileuszowe ŚWIĘTO TAŃCA
taniec_1200x800

Jubileuszowe ŚWIĘTO TAŃCA (29.04)

Taniec to potężna siła wyrazu. Przemawia do Ziemi i Nieba. Mówi o naszej radości, o naszym lęku i nadziejach…

Na zdjęciu: W jubileuszowym koncercie wystąpią najstarsze zespoły taneczne działające w Pałacu Młodzieży

Fot. Stanisław Gazda

Od dziecięciu już lat Pałac Młodzieży hucznie celebruje obchody Międzynarodowego Dnia Tańca, które przypadają 29 kwietnia.

Pomysłodawczynią i koordynatorką Święta Tańca jest wieloletnia instruktorka i choreograf Zespołów Tańca Współczesnego BRAX i Teatru Tańca ABRAX pani Beata Rewolińska. Tradycyjnie już przez 3 dni organizowane są Otwarte Warsztaty Taneczne oraz gościnny spektakl profesjonalnego teatru tańca. Dodatkowo każdego roku organizowanych jest szereg dodatkowych niespodzianek dla miłośników tańca, tancerzy i instruktorów. Co roku impreza zostaje wyróżnioną Bydgoskim Grantem Oświatowym.

 W tym roku 29 kwietnia o g. 17.00 odbędzie się wieczorny spektakl taneczny. Gospodarzem wieczoru będzie Teatr Tańca ABRAX. W jubileuszowym koncercie wystąpią najstarsze zespoły taneczne działające w Pałacu Młodzieży oraz gość specjalny Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT z Olsztyna, która zaprezentuje 45 min. spektakl „The Selfies” w choreografii Katarzyny Grabińskiej, który był wielokrotnie prezentowany i nagradzany w kraju i za granicą.

 1 i 2 maja Pałac Młodzieży zaprasza na Otwarte Warsztaty Taneczne. W tym roku poprowadzą je wybitni profesjonaliści, wykładowcy tańca, tancerze i choreografowie panowie Jacek Owczarek z Łodzi i Paweł Michno z Warszawy. Obowiązują zapisy.

Powiązane treści