Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 9 • L 9
11C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJutro „Medyczna Środa” o stresie
medyczna_sroda_21_filtered
18.04.2017 | 10:10

Jutro „Medyczna Środa” o stresie

Tej wiedzy nie przedawkujesz...

Na zdjęciu: Medyczna Środa.

Fot. Materiały organizatora.

Osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów 19 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 mogą – w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”- wziąć udział w wykładzie dr n. hum. Kingi Sobieralskiej-Michalak pt. „Strach ma wielkie oczy – czyli o skutecznych metodach radzenia sobie ze stresem.”

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej i coraz intensywniej, co wiąże się z częstszym i silniejszym odczuwaniem stresu. Przewlekły stres prowadzi do spadku odporności, zwiększa istotnie ryzyko ataku i zawału serca, nowotworów oraz chorób układu trawiennego, lęku i w konsekwencji depresji. Może prowadzić do wypalenia zawodowego, a w konsekwencji do utraty pracy, utraty rodziny i przyjaciół. Warto zatem podjąć działania, które będą stanowić pewnego rodzaju profilaktykę związaną ze stresem, a także nauczyć się skutecznych technik rozładowywania napięcia, kiedy już reakcja stresowa wystąpi. Uczestnicy wykładu dowiedzą się  jak sobie radzić ze stresem, by odnaleźć równowagę.

Wykłady w ramach „Medycznej Środy” odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Powiązane treści