Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 4 • L 4
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJutro „Medyczna Środa” o stresie
medyczna_sroda_21_filtered
18.04.2017 | 10:10

Jutro „Medyczna Środa” o stresie

Na zdjęciu: Medyczna Środa.

Fot. Materiały organizatora.

Osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów 19 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 mogą – w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”- wziąć udział w wykładzie dr n. hum. Kingi Sobieralskiej-Michalak pt. „Strach ma wielkie oczy – czyli o skutecznych metodach radzenia sobie ze stresem.”

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej i coraz intensywniej, co wiąże się z częstszym i silniejszym odczuwaniem stresu. Przewlekły stres prowadzi do spadku odporności, zwiększa istotnie ryzyko ataku i zawału serca, nowotworów oraz chorób układu trawiennego, lęku i w konsekwencji depresji. Może prowadzić do wypalenia zawodowego, a w konsekwencji do utraty pracy, utraty rodziny i przyjaciół. Warto zatem podjąć działania, które będą stanowić pewnego rodzaju profilaktykę związaną ze stresem, a także nauczyć się skutecznych technik rozładowywania napięcia, kiedy już reakcja stresowa wystąpi. Uczestnicy wykładu dowiedzą się  jak sobie radzić ze stresem, by odnaleźć równowagę.

Wykłady w ramach „Medycznej Środy” odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

Powiązane treści